Cumhuriyet Halk Partisi Havza İlçe Başkanı Halil Alkan oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Havza İlçe Başkanlığı Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste halinde gidilen genel kurulda yeni başkan Halil Alkan oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Havza İlçe Başkanı Halil Alkan oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Havza İlçe Başkanlığı Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste halinde gidilen genel kurulda yeni başkan Halil Alkan oldu.

Havza Belediyesi Kültür Sarayında gerçekleştirilen CHP Havza İlçe Başkanlığı kongresi oluşturulan divan heyeti, saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan CHP Havza İlçe Başkanı Ertaş Çoban bu güne kadar kendisi ile birlikte partiye hizmet edenlere teşekkür ederek; “Bu ana kadar partinin hemen her kademesinde görev aldım. Bundan sonraki süreçte yine partinin yanında olacağını ve her koşulda mücadelesine devam edeceğim. Görevim doyunca her zaman desteklerini gördüğüm yönetim kuruluna , üyelere ve Havzalılara teşekkürlerini sunarım” dedi.

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek kongrelerinin yenilenme süreci olduğuna değinerek; “Uzun süredir iktidar bulunanların ülke sorunlarını çözemediği ve sorunların çoğalmasına neden olduğu bilinmektedir. İktidarda olanların görevi sorunları çözmektir, çözemiyorsa! Muhalefet partilerine görevi devretmek olmalıdır. Ülkemizde yaşanan sorun ve sıkıntıların çözümü için CHP kadrolarının iktidara gelmesi gereklidir. Yoksulluğu yok edecek projelerimizden bir tanesi Aile sigortası idi, Aile kurumu korumak için gerekliliği her geçen gün daha önem arz etmektedir. Cumhuriyeti kuran, demokrasinin bütün kurum ve kuralları ile işlemesi için büyük uğraşlar veren CHP kadrolarına önemli görevler düşmektedir. Üretime dayalı büyüme, bireysel özgürlüklerin güvence altına alınması, kariyer liyakate önem verilmesiyle birlikte; iş bilenlerin ülkemizi yönetir duruma gelmesiyle sorunlar çözüme kavuşacaktır. Yaşadığımız coğrafya ve ülkemizin içindeki sorunların çözümü için CHP’nin iktidarı ile mümkün olacaktır. İlçe ve İl Kongrelerinde hangi listenin kazanacağından çok biz nasıl iktidara geliriz, onu tartışmamızın zamanıdır diye düşünüyorum. Sonuçta sürece dâhil olan herkes Cumhuriyet Halk Partilidir. Bu süreçte sorumluluk alan herkese önemli görevler düşecek ve göreve seçilecek arkadaşlarımızın bu bilinç içerisinde olduklarına olan inancımla başarılar diliyorum” dedi.

İl Başkanı Mehmet Kundak ise kongrenin partiye ve ülkeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Son olarak konuşan CHP İlçe Başkan Adayı Halil Alkan ise bayrak yarışında görevi almaktan dolayı onur duyacağını belirterek; “Bizden önce bu görevi yapan kardeşimiz ve yönetimine teşekkür ediyorum. Ülkemizin yaşamış olduğu bu buhranlı günlerden çıkışın tek yolu CHP. Bunu başaracak olanlar ise bizleriz. Kongremize katılan herkese teşekkür ederim.” Dedi.

Konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi. Daha sonra ise yönetim kurulu yönetimi seçimine geçildi.

Yapılan oylamada 128 delegeden 90 oy kullandı. Kullanılan oyların 90’nını alan Halil Alkan CHP İlçe Başkanı Oldu.

CHP İlçe Yönetim Kurulu ise Sabri Aykut, Necmiye Dilek, Fatih Gökmen, Mehmet Arslan Gültekin, Orhan Güney, Nurşen Güvendi, Ecevit Sarıçoban, Turgay Öngel, Hasan Topbulut, Hüseyin Vergili, Mustafa Yankavi ve Aykut Yüksel isimlerinden oluştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bekdiğin Mahallesinde Korkutan Yangın
Bekdiğin Mahallesinde Korkutan Yangın
Havza Korona Virüs Haritasında Kırmızıya Boyanmaya Başladı
Havza Korona Virüs Haritasında Kırmızıya Boyanmaya Başladı