Havza TSO Kaynaşma ve Gezi Programından Döndü

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (Havza TSO) 3 günlük Antalya programından döndü.

Havza TSO Kaynaşma ve Gezi Programından Döndü

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (Havza TSO) 3 günlük Antalya programından döndü.

İlçemizde faaliyet gösteren Havza TSO yönetimi kaynaşma programı kapsamında üyelerine 3 günlük Antalya programı düzenledi. Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’in de katıldığı program kapsamında hem tatil hem de ilçenin ekonomik ve fiziki durumu hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Havza TSO tarafından organize edilen kaynaşma ve gezi programı kapsamında özel bir otelde konakladılar. Antalya’nın tarihi ve turistik yerleri ziyaret edildi. Katılımcıların beğenisi kazanan ziyaret sonrası işadamları ve protokol toplantıda bir araya geldi.

Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza TSO Başkanı Erkan Acar,  Havza TSO Meclis Başkanı Mustafa Başaran yönetim kurulu üyeleri ve iş adamlarının bir araya geldiği toplantıda gündem Havza OSB oldu.

Havza TSO Erkan Acar, ilçede 2000 civarı gencin işsizi olduğuna değinerek; “Havza OSB’ye yatırımcı kazandırmak için çok çalışmaktayız, Havza’nın ekonomisini kalkındırmak amacıyla Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız ile birlikte gidilecek ve görüşülecek herkesle görüşmekteyiz. İlçemizde işsizliğin önüne geçmek hepimizin ortak gayesi, şuanda 3 firmanın Havza OSB’de fabrika yapım çalışmaları devam ediyor.  Vezirköprü Kenevir alanı seçildi, ilçemize kenevir işleme ve tekstil alanında yeni iş yeri açılmak üzere, en çok istihdamı tekstil atölyeleri karşılamaktadır. Havzalılar olarak ortak Kenevirden üretim yapabilecek bir firma kurmak gibi bir düşüncemiz var, bir araya gelirsek ve böyle bir projeyi hayata geçirebilirsek ilçemizde işsizliği azalttığımız gibi servisçisinden ekmekçisine bir çok hemşerimize katkıda bulunacaktır” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “İlçemizde gördüğümüz eksikleri hemen düzeltmek için gayret içerisindeyiz, Havza OSB için çalışmalarımızın yanında Turizm alanında yeniliklere ve Havza’nın turizminin canlandırılmasına ihtiyacı var. Bu konuda bizler Türk Hamamını revize ve tadilat ettik. Lokman Hekim ve Maarif Otel ve Hamamını da günümüzün ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde tadilattan geçireceğiz. Böylelikle Turizmde Havza eski günlerine döneceğine inancımız tamdır. Bu konuda bizim kadar diğer işletmelerinde kendilerini yenilememeleri gerekmektedir” dedi.

Havza TSO Meclis Başkanı Mustafa Başaran; “ Bizleri gezimizde yalnız bırakmayan Havza Kaymakamı Metin beye ,Havza Belediye Başkanı Sebahattin beye, siz değerli üyelerimize ve Havzalı arkadaşlara çok teşekkür ederim. Öncelikle bu gezinin amacı  iş alanımız olan ticaret ortamının stresi, yoğunluğundan kurtulup dinlenmek en önemlisi de siz değerli üyelerimizle birlik ve beraberliğimiz geliştirilmekti, değerli arkadaşlar yaşadığımız şehir olan Havza’nın ekonomi, kültür, istihdam, birlik, hoşgörü ve kültürel alanda gelişmesi, gelecek nesillere daha iyi bir Havza bırakmak için siz değerli üyelerimizin ve Havzalıların desteklerine ihtiyaç vardır. Başta Ticaret Odası Başkanı Erkan beyin bu alanda verdiği mücadele takdire değer oranda bu açıdan siz değerli üyelerimizin de odamızın faaliyetlerinde, projelerinde, gezilerinde, değerli fikirlerinizle katkı sağlamanızı bekler hayatınızda sağlıklı, mutlu bir yaşam ve işlerinizde bol kazançla, başarılar dilerim “ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Korona Havza’da 15 Günde 2’ye Katladı
Korona Havza’da 15 Günde 2’ye Katladı
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi