Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz Projesi

Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından başlatılan 'Camiyi Seviyoruz Namazda Buluşuyoruz' kapsamında Havza Müftülüğü proje başlattı.

Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz Projesi

Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından başlatılan 'Camiyi Seviyoruz Namazda Buluşuyoruz' kapsamında Havza Müftülüğü proje başlattı.

İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen proje kapsamında yarı yıl tatilinde öğrencilerin ve gençlerin namaza alıştırılması amacıyla velilerinde katılımı ile proje düzenleyecekler. Yarıyı tatilinin başlaması 18 Ocak 2020 – 01 Şubat 2020 tarihlerinde arasında düzenlenen proje ile camiye gelen öğrencilere puan sistemi ile not verilecek, proje sonunda ise çocuklara hediyeler verilecek.

Okula giden çocukların ara tatil döneminde cami ve cemaate alışkanlık kazanması amacıyla böyle bir proje başlattıklarını belirten Havza Müftüsü Mehmet Nurlu; “18 Ocak 2020 – 01 Şubat 2020 (Yarıyıl tatilinde) tarihleri arasında çocuklarımızın namaz kılma alışkanlığı kazanmaları amacıyla ülke genelinde olduğu gibi Havzada da“Camiyi Seviyoruz. Namazla Buluşuyoruz”  kapsamında tüm camilerde projemizi başlatacağız. Cemaatimizin bu uygulamaya çocukları ile teşvik etmelerini diliyoruz. Başkanlığımız, camilerin asli fonksiyonunun ibadethane olmasının yanında, birer eğitim-öğretim mekânı ve sosyal, kültürel faaliyetlerin merkezi olarak kullanılmasını sağlamak amacıyla birçok hizmet gerçekleştirmektedir. Son yıllarda camilerimizde gerçekleştirilen ihtiyaç odaklı hizmet çeşitliliği artarak devam etmektedir” Dedi.

 

1)Projenin amacı; okula giden çocukların ara tatil dönemlerinde cami ile bağının kurulmasını sağlamak ve cemaat alışkanlığı kazandırmaktır.

2)Söz konusu programa katılan çocukların listesi hazırlanacaktır.

3)Programa katılan çocukların durumlarının değerlendirilmesi EK-2 forma işlenecektir.

4)Çocukların beş vakit namaza devamları, yakınlarını da yanlarında getirmeleri ve ezber yapmaları üzerinden değerlendirmeleri yapılacaktır.

5)Beş vakit namazlarda puanlar sabah 30, öğle 15, ikindi 15, akşam 15, yatsı 25 puan olarak yazılacaktır.

6)Çocuğun kendisiyle birlikte cemaatle namaza katılan bir yakını için her vakit başına 5 ek puan verilecektir.

7)Ezberlenen her sure ve dua başına 50 puan verilecektir.

8)Puanların toplanması sonucunda ilkokul ve ortaokul çocuklarının durumları farklı kategoride değerlendirilmek üzere birinci, ikinci ve üçüncülere mahalli imkanlar ölçüsünde 02.02.2020 tarihinde ailelerinin ve cemaatin de katılacağı bir program ile ödüller verilecektir.

9)Yapılan program DİBBYS (DHYS) sisteminde “Faaliyet Kaydetme” ekranından “Cami, Çocuk ve Namaz Buluşması” sekmesine kaydedilecektir.

10)Program ile ilgili 10 Ocak ve 17 Ocak 2020 tarihlerinde Cuma hutbesinden sonra vatandaşlara duyuru yapılacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bekdiğin Mahallesinde Korkutan Yangın
Bekdiğin Mahallesinde Korkutan Yangın
Havza Korona Virüs Haritasında Kırmızıya Boyanmaya Başladı
Havza Korona Virüs Haritasında Kırmızıya Boyanmaya Başladı