Vakıfbank Atatürk Ortaokuludan Sözenler Semavere Ziyaret

Vakıfbank Atatürk Ortaokulu Öğretmeleri ile bir gurup öğrenci Sözenler Semaver’i ziyaret gerçekleştirdiler.

Vakıfbank Atatürk Ortaokuludan Sözenler Semavere Ziyaret

Vakıfbank Atatürk Ortaokulu Öğretmeleri ile bir gurup öğrenci Sözenler Semaver’i ziyaret gerçekleştirdiler.

Vakıfbank Atatürk Ortaokulu Öğrencilerine Havza’nın Önemli tesislerini tanıtma Projesi Kapsamında okulda yapılan sınavlarda başarılı olan öğrencileri ödüllendirmek amacıyla Okul Müdürü Fikret Yavuz, Okul Öğretmenleri ve bir grup öğrenci Sözenler Semaveri ziyaret ederek İşletmenin atölyesini ürün sergi alanlarını gezerek üretim alanlarını incelediler.

Semaverin başlangıcından satışa sunumuna kadar geçirdiği aşama hakkında Firma sahibi Azem SÖZEN’ Den bilgi aldılar. Firma Sahibi Azem Sözen firmayı gençliğinde televizyonda seyrettiği bir filmin kısa bir kesitinden esinlenerek kurduğunu, bir filimdeki kısa bir sahneden yola çıkarak bende başarabilirim fikrinden yola çıkarak başlayıp büyüttüğünü söylemesi öğrencilerin çok dikkatini çekti. Ayrıca Firma sahibi Azem SÖZEN Semaverin insanların dostluklar oluşturmasındaki önemi ile Semaverin Türk mutfağındaki yeri hakkında bilgiler verdi. Ayda 6000 (Altıbin) semaver ürettiklerini, Ülkemizin her köşesine semaver satışı yaptıklarını ayrıca yurt dışına da ihraç etiklerini belirterek Havza’nın ve ülkemizin ekonomisi için önemli bir firma olduklarını belitti. Semaver Üretim atölyesi gezildikten sonra öğretmen ve Öğrencilere kahvaltı ikramı edildi.

Okul Müdürü Fikret YAVUZ İlçemizin ve Ülkemizin önemli bir üretim Firması olan Sözenler Semaveri ziyaret etmekten oldukça memnun olduklarını ilçemiz adına ve ülkemiz adına böyle güzel bir tesisi gezmekten gurur duyduklarını belirterek; “Sözenler Semaverin ulusal bir firma olduğunu hem birçok Havzalıya istihdam sağlamakta olup, üretim anlamında çok değerli bir tesistir. İlçemizin bu tür işletmelere ihtiyacı vardır.Bizler bu firmayı okulumuzda yaptığımız bir proje kapsamında ziyaret ettik, öğrencilerimizin bu tesisleri görmelerini, ileride bu firmadan esinlenerek değişik alanlarda üretim yapacak fikirler ortaya çıkararak Havza ya yeni tesisler kazandıracaklarına inancım tamdır, geleceğin Azem Sözen’leri olacaklardır” dedi.

Fikret YAVUZ, Sözenler Semaver Firması sahibi Azem Sözen ve firmanın tüm çalışanlarına gösterdikleri ilgiden dolayı ve ayrıca kahvaltı ikramlarından dolayı teşekkür etti.

Firma sahibi Azem SÖZEN’de Vakıfbank Atatürk Ortaokulu Öğretmen ve öğrencilerini tesislerinde ağırlamaktan mutlu oldukları belittiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
MHP Kongresinde Anlamlı Çelenkler
MHP Kongresinde Anlamlı Çelenkler