Olanı Götür, Olmayanı Getir, Mağazası Açıldı

Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Olanı Götür, Olmayanı Getir” projesi kapsamında mağaza açılışı yapıldı.

Olanı Götür, Olmayanı Getir, Mağazası Açıldı

Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Olanı Götür, Olmayanı Getir” projesi kapsamında mağaza açılışı yapıldı.

Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri tarafından kıyafet ihtiyacı bulunan öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek amacı ile hayata geçirilen “Olanı Götür, Olmayanı Getir” projesi kapsamında oluşturulan mağaza Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam tarafından açıldı.

Öğrencilerin istedikleri kıyafetleri deneyerek alabilecekleri “Olanı Götür, Olmayanı Getir” projesi kapsamında açılan mağaza ve proje hakkında Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile diğer davetlilere bilgiler veren Proje koordinatörü ve Felsefe Öğretmeni Kadriye Yurdakul proje ile sadece kendi okullarındaki ihtiyaç sahibi çocuklara değil Havza ve Kırsal Mahallelerde öğrenim gören tüm ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşmayı hedeflediklerini belirterek; “ Öğretmenler haftanın belirli günlerinde kırsal mahallelerden minibüs kaldırarak okullardaki ihtiyaç sahibi öğrencileri giydirecekler. Bu proje ile sadece kıyafet ihtiyacı olan öğrencileri giydirmekle kalmayıp ayrıca öğrencilerin paylamanın güzelliğini daha iyi anlamalarını sağlayacak.” Dedi.

Okul Müdür Mehmet Akif Bilen ise okul içerisindeki mağazanın yıl boyu açık kalacağını belirterek; “Bu projede amacımız dayanışma, paylaşma ve yardımlaşma gibi değerlerimizi öğrencilerimize aşılamak.İhtiyaç sahibi olan herkese kıyafet imkanı sunacak bu güzel ve örnek proje için öğretmenlerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Dedi.

Havza Milli Eğitim Müdürü Sağlam ise projenin örnek teşkil edecek bir uygulama olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Mağazayı gezen Sebahattin Özdemir’de mağazanın amacının öğrencilerin iyi birer birey olarak yetişmesi adına önemli olduğunu belirterek; “Hem ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz ihtiyaçlarını karşılayacak, hem de öğrencilerimiz paylaşmanın mutluluğunu yaşayacak.  Havza Belediyesi olarak projeye elimizden gelen desteği vereceğiz.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Korona Havza’da 15 Günde 2’ye Katladı
Korona Havza’da 15 Günde 2’ye Katladı
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi