Havza MTAL’den Kan Bağışı Etkinliği

Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Havza MTAL’den Kan Bağışı Etkinliği

Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü ve Türk Kızılayı işbirliğiyle “Hayat Kurtarmak Senin Kanın Var” sloganıyla düzenlenen kampanya kapsamında okulun spor salonunda seyyar kan bağışı merkezi ve Mehmetçik Meydanına konuşlanan kan bağışı tırı ile 09.00 – 19.00 saatleri arasında kan bağışı kabul edildi.

Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi spor salonunda kurulan seyyar kan bağışı merkezi Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Havza İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

Başkan Özdemir  kana kimin ne zaman ihtiyacı olacağının bilinemeyeceğini belirterek, “O yüzden kan verebilecek durumda olanların kan bağışında bulunması insanlık görevidir. Kan bağışı kampanyasına katkı sağlayan vatandaşlarımıza, Kızılayımıza ve projenin hazırlanmasında emeği geçen Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.

Kan bağışında bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam da kan bağışının önemine işaret ederek, şunları kaydetti: “Milli Eğitim camiası ve öğretmenler olarak 24 saat öğrencilerimizin yanında olduğumuz gibi halkımızın da yanındayız. Eğitim ve akademik başarı alanında olduğu gibi sosyal, sportif ve kültürel alanlarda da biz varız. Bugünkü etkinlik de bunun en güzel örneklerinden biridir.” Dedi.

Okul Müdürü Mehmet Akif Bilen ise kampanya kan bağışına olan duyarlılığını arttırmak istediklerini belirtti.

Gün boyu süren kampanyada 77 ünite kan bağışı kabul edilirken, kan bağışında bulunanlara Kızılay sodası ve tatlı ikramında bulunuldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ulaştırma Bakanı Turhan, OSB Yolunu İnceledi
Ulaştırma Bakanı Turhan, OSB Yolunu İnceledi
Havza Müftülüğünden Koronavirüs Açıklaması
Havza Müftülüğünden Koronavirüs Açıklaması