Havza Devlet Hastanesinde Yangın Tatbikatı

Havza Devlet Hastanesinde gerçeği aratmayan yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Havza Devlet Hastanesinde Yangın Tatbikatı

Havza Devlet Hastanesinde gerçeği aratmayan yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Tatbikatta yangın senaryosu çerçevesinde ilgili birimlerin sorumlulukları, toplanma yerleri, müdahale birimleri ve olayın meydana geldiği ilk andan itibaren öncelik sırasına göre yapılması gerekenler, iletişimin nasıl sağlanacağı, hastanenin üstleneceği görevler değerlendirildi.

Bu çerçevede afet durumlarında acil sağlık hizmetlerinin etkili ve hızlı yürütülmesi, güvenlik, lojistik, planlama, bulaşıcı hastalıklarla mücadele, birinci basamak sağlık hizmetlerinin sürdürülmesi gibi konular ve yapılması gerekenler tatbikatta gözden geçirildi.

'Hastane Afet Planı' kapsamında Havza Devlet Hastanesi personeline verilen eğitimin ardından Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) gözetinde itfaiye ekiplerinin desteği ile tatbikat yapıldı.

Senaryo gereği yangın alarmının verilmesi üzerine ilk olarak görevliler müdahale alanlarına dağıldı ve hastane bahçesinde acil müdahale alanı oluşturuldu. Daha sonra ise hastane tahliyesi gerçekleştirilerek, oluşturulan müdahale alanında yaralılara müdahale edildi.

Ayrıca hastane bahçesinde görevli hastane personeline itfaiyeciler tarafından yangına müdahale ve yangın tüpü kullanma tatbikatı yaptırıldı.

Düzenlenen yangın tatbikatı ile ilgili olarak bir açıklama yapan Havza Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Mustafa Demirci tatbikatın başarı ile gerçekleştiğini belirterek “Her an, her şey olacakmış gibi hazırlıklı olmak zorundayız. Eksiklerimizi görüp, onları sıfırlamaya çalışıyoruz. Mesai arkadaşlarımız ve tatbikata katılan herkes, canla başla görevlerini başarıyla yaptı. Onların bu ciddiyetlerini ve başarılarını kutluyor, teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Korona Havza’da 15 Günde 2’ye Katladı
Korona Havza’da 15 Günde 2’ye Katladı
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi