24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Havza’da bir dizi etkinlik ile kutlanıyor.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Havza’da bir dizi etkinlik ile kutlanıyor.

Etkinlikler kapsamında Havza Belediyesi Kültür Merkezi'nde Vakıfbank Atatürk Ortaokulu tarafından program düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda bir konuşma yapan Havza İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam öğretmenliğin insanlığın var olduğu günden bu yana en ulvi meslek olduğunu belirterek; “İnsan yaşamının her döneminde öğretmenlere ihtiyaç duyulmakta. Öğretmenler kılavuzdur. Öğretmenlik sabır ve fedakarlıktır. Kılavuzu düzgün olan hiçbir insan yolda kalmamıştır. Fedakarca görev yapan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlarım” dedi.

Program, şiirlerin okunması, öğretmenlik mesleğine yeni başlayan ve stajyerlik dönemleri sona eren öğretmenlerin öğretmenlik yemini etmesi ile devam etti.

Programda ayrıca emekliye ayrılan öğretmenlere şeref belgeleri Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam tarafından veridi.

Programın son bölümünde ise ilçede Vezirköprü Kaymakamı ve Havza Kaymakam Vekili Kudret Kurnaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile Havza Müftüsü Mehmet Nurlu tarafından düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve öğretmelere ödülleri verildi.

Vezirköprü Kaymakamı ve Havza Kaymakam Vekili Kudret Kurnaz türkü söylerken takılan ve ağlayan öğrencisi tekrar sahneye çağırıp türkü söyleten okulun Müzik Öğretmeni Arslan Akyüz’ü tebrik ederek; “ Sayın öğretmenimiz öğrencisini kazanmak adına onu sahneye çağırarak güzel bir öğretmenlik örneği sergiledi. Kendisini tebrik ediyorum. Ayrıca öğrencimizi medeni cesaretinden ötürü kutluyorum. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.” Dedi.

Programın kapanışında ise bu yıl içerisinde kansere yenik düşerek hayatını kaybeden  46 yaşındaki matematik öğretmeni Ayhan Erkılıc anısı söylenen türküler ve hazırlanan slayt gösterimi duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.

Vezirköprü Kaymakamı ve Havza Kaymakam Vekili Kudret Kurnaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Müftüsü Mehmet Nurlu, öğretmenler ile davetliler katıldı.

Program sonunda katılımcılar öğrenciler tarafında hazırlanan resim sergisini gezdiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Korona Havza’da 15 Günde 2’ye Katladı
Korona Havza’da 15 Günde 2’ye Katladı
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi