25 Mayıs Anadolu Lisesinde Kermes Düzenlendi

25 Mayıs Anadolu Lisesinde geniş kapsamlı eğitim öğretim yılı ilk veli toplantısı yapıldı.

25 Mayıs Anadolu Lisesinde Kermes Düzenlendi

25 Mayıs Anadolu Lisesinde geniş kapsamlı eğitim öğretim yılı ilk veli toplantısı yapıldı.

Okul binasında gerçekleştirilen toplantıda Okul Müdürü Hilmi Alparslan eğitim yılı içerisinde yapacakları çalışmalardan bahsederken veli-öğretmen işbirliği içinde kurumun imkan ve olanaklarını en iyi şekilde kullanmaya devam edecekleri vurgusu yaptı. Velilere çocuklarımızı takip etmeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Hilmi Alparslan “Okulumuzda okuyan öğrencilerinizle yakından ilgilenen velilerimiz var. Diğer velilerimizin de öğrencileriyle ilgilenmelerini istiyoruz. Özelikle 11 ve 12. sınıf öğrencilerinizin üzerinde durun. Onlarla ilgilenin. Bol bol kitap okumalarını isteyin. Gelin okulumuza, öğrencilerinizin durumunu sorun. Bu çocukların önlerinde üniversite sınavı var. Bizler okulumuzda her zaman kurs veriyoruz. İnanın bu kurslardan aldıkları eğitimi özel kurslarda bile alamazlar. Okulumuzun her bir öğretmeni bir birinden değerlidir”dedi.

Toplantı sonunda sınıf içi genel değerlendirme için veliler sınıflarda branş öğretmenleri ile birebir görüşerek öğrencilerin ders notları başarılı olmaları için gerekli adımların atılması görüşüldü.

KERMES DÜZENLENDİ

Toplantı sonrası 25 Mayıs Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği tarafından kermes düzenlendi.

Maddi durumu iyi olmayan öğrenciler yararına düzenlenen kermeste Okul aile birliği ve okul yönetimi işbirliği ile hazırlanan kermeste, yöresel ev yemekleri, pasta, tatlı ve börek çeşitleri satışa sunuldu. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği ürünler, katılımcıların katkısıyla kısa sürede tükendi.

Toplantı sonrası 25 Mayıs Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Ali Erdoğan “Kermese gösterilen ilgiden dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, "Öğretmenlerimiz ve velilerimizin organizasyonu ile bugün okulumuzda güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Hem ekonomik hem de sosyal ve kültürel açıdan kaynaşmayı sağlayan bir faaliyette bulunduk. Düzenlediğimiz kermeste elde ettiğimiz gelirle okulumuzda maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacağız. Velilerimiz ile beraber okul yararına açmış olduğumuz kermese gösterilen ilgiden mutluyuz. Kermesimize gerek maddi, gerekse manevi anlamda verdikleri destekten dolayı velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Korona Havza’da 15 Günde 2’ye Katladı
Korona Havza’da 15 Günde 2’ye Katladı
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi