Erikbelan Mahallesinde Yeni Caminin Temeli Atıldı

Havza’ya bağlı Erikbelan Mahallesi yapılacak Yeni Cami için temel atma töreni düzenledi.

Erikbelan Mahallesinde Yeni Caminin Temeli Atıldı

Havza’ya bağlı Erikbelan Mahallesi yapılacak Yeni Cami için temel atma töreni düzenledi.

Erikbelan Mahallesi Güzyolu mevkiinde yapılacak olan 200 kişilik Erikbelan Yeni Cami temel atma töreni Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Törende konuşan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir belediye olarak ibadethanelere her türlü desteği vermeye gayret gösterdiklerini belirterek; “Dinine, milli ve manevi değerlerine sahip, kendi öz benliğine sahip çıkacak nesilleri yetiştirmede camilerimizin rolü büyüktür. Camilerimizin hizmete girmesi adına gereken ne varsa yerine getirmeye ayrı bir hassasiyet göstermekteyiz. Bölgemizin ihtiyaçlarına cevap verecek bu caminin yapım aşamasında destek ve katkısı esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

Havza Müftüsü Mehmet Nurlu ise Camilerin Allah’ın evi olduğunu belirterek; “Müslümanlar yaşadıkları yerde küçük büyük mescitler, camiler inşa etmişlerdir. Ecdadımız Osmanlı, camileri adeta sanat eseri haline getirmiş İslam’ın temel sembolleri haline getirmiştir. Allah hepsinden razı olsun. Bizler de onların torunları ve mirasçıları olarak imkânlarımız ölçüsünde insanlarımızın yaşadığı her yerde camiler inşa ettik. Bugün burada temelini atacağımız bu mabedin de hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Maddi ve manevi katkıları olan bütün kardeşlerimize şükranlarımı arz etmek istiyorum.” Dedi.

Mahalle Muhtarı Arif Erol ise caminin tek minareli ve 262 metrekareli yemekhane üstüne 200 metrekare ibadet alanına sahip ve 200 kişinin ibadet edebileceğini belirterek; “ Yaklaşık 2 milyon liraya mal olacak camimiz için hayırseverlerimizin desteğini bekliyoruz.” Dedi.

Konuşmalar ve Havza Müftüsü Mehmet Nurlu tarafından yapılan duanın ardından Havza Belediye Başkanı Özdemir ve Müftü Nurlu tarafından camiinin temel atıldı.

Tören sonrası katılımcılara cami için kesilen kurban etinden yapılan yemek ikram edildi.

Törene Başkan Özdemir’in yanı sıra Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe yönetimi, Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar, çevre mahallelerin muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ulaştırma Bakanı Turhan, OSB Yolunu İnceledi
Ulaştırma Bakanı Turhan, OSB Yolunu İnceledi
Havza Müftülüğünden Koronavirüs Açıklaması
Havza Müftülüğünden Koronavirüs Açıklaması