Kadınlara Özel İlk Kıvılcım Çarşısı Açıldı

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Öncülüğünde, Havza Kaymakamlığı,Havza Belediyesi ve Havza TSO Kadın Girişimcileri Kurulu tarafından düzenlenen “İlk Kıvılcım Çarşı” açılışı gerçekleştirildi.

Kadınlara Özel İlk Kıvılcım Çarşısı Açıldı

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Öncülüğünde, Havza Kaymakamlığı,Havza Belediyesi ve Havza TSO Kadın Girişimcileri Kurulu tarafından düzenlenen “İlk Kıvılcım Çarşı” açılışı gerçekleştirildi.

Havza’da evde üretim yapan bayanların ürünlerin sergilendiği ve bayanların ekonomik hayata katkılarını arttırmak amacı ile Havza Ticaret ve Sanayi Odası Öncülüğünde, Havza Kaymakamlığı, Havza Belediyesi ve Odamız Kadın girişimcileri kurulu tarafından uygulanan bir proje ile 15 Temmuz Demokrasi Parkı ve Kevser Parkında kurulan “İlk Kıvılcım Çarşı” açılışı düzenlenen bir tören ile gerçekleştirildi.

Açılışta ilk olarak konuşan Havza TSO Kadın Girişimcileri Kurulu Başkanı Şerife Acar Döndür kadınlardan yöresel ve el emeği göz nuru ürünlerinin satılıp pazarlanabileceği ortak bir sergi alanı açmak ve kadının üretime ve ekonomiye katkı sağlamasında yardımcı olabilmeleri için projenin uygulamaya sokulduğunu belirterek; “Böyle bir yer Havzalı hanımlara çok yakışır. İlk Kıvılcım Çarşı şuan 39 bayan katıldı. Eminim ki bu sayı daha da artacaktır. 1 ay gibi bir süredir hazırlığını yaptığımız çarşımız 3 gün boyunca açık kalacak.  Bu çarşının kalıcı olmasını istiyoruz.  Bu projenin hayata geçmesinde bizlere destek olan Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Havza TSO Başkanı Erkan Acar’a teşekkür ediyorum. Havza’yı da bu konuda geleneksel el sanatları ve yöresel ürünlerin merkezi haline getireceğiz.” Dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ise kadının istedikten sonra her işi başarabileceğini belirterek; “Bu açılışın Cumhuriyetimizin 96. Yıldönümüne gelmesi bizler için ayrıca bir gurur kaynağı. Türk kadını Cumhuriyetin kuruluşunda da önemli roller oynamış, vatanı için hiçbir fedakarlıktan geri durmamıştır. Bu günde Türk Kadının ekonomiye katkı sağlaması bizler için önemli. Bizler bu çarşıyı 3 günlük bir etkinlik olarak değil kalıcı olacak hale getirmenin gayretindeyiz. İlçe dışına çıkacaklar hediyeliklerini bu pazardan almaları hem ilçe tanımımıza hem de bayanların üretimine katkı sağlayacaktır.” Dedi.

Son olarak konuşan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise belediye olarak üreten ve ekonomiye katkı sunmak isteyen bayanlara her zaman destek olacaklarını belirterek; “Kadın ne kadar güçlü ise toplumda o kadar güçlüdür. Kendi ayağının üzerinde durun, kendi üreten bayanlarımızın ürünlerini pazarlama noktasında bizlerde elimizden geleni yalpayız. Günümüz artık sanal bir hal aldı. Bunun içinde Bu ürünlerin sanal ortamda pazarlanması için çalışmaların yapılması önemli. Havza Belediyesi olarak her zaman bayanların yanındayız.” Dedi.

Öğrenciler tarafından halk oyunu gösterilerinin ardından İlk Kıvılcım Çarşı Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza TSO Başkanı Erkan Acar ve Havza TSO Kadın Girişimcileri Kurulu Başkanı Şerife Acar Döndür tarafından kesilen kurdele ile İlk Kıvılcım Çarşı ziyarete açıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Korona Havza’da 15 Günde 2’ye Katladı
Korona Havza’da 15 Günde 2’ye Katladı
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi