HASTOP Yönetimi Bayan Ve Genç Girişimciler İle Buluştu

Havza Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek Odaları Platformu (HASTOP) Yönetimi düzenlenen bir toplantı ile ilçede bulunan bayan ve genç girişimciler ile bir araya geldi.

HASTOP Yönetimi Bayan Ve Genç Girişimciler İle Buluştu

Havza Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek Odaları Platformu (HASTOP) Yönetimi düzenlenen bir toplantı ile ilçede bulunan bayan ve genç girişimciler ile bir araya geldi.

Ancere Termal otelde düzenlenen toplantıya HASTOP Yönetim Kurulu üyeleri, Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)Meslek Komiteleri Başkanları,  Havza TSO Akademik Danışmanı Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. İdris Varıcı, Havza TSO Bayan Girişimcileri Kurulu ile Havza TSO Genç Girişimciler Kurulu başkan ve üyeleri katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Havza TSO Meclis ve HASTOP Platform Başkanı Mustafa Başaran platformun kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında bilgiler vererek; “İlçemize katkı sağlamak için oluşan platformumuz toplumun her kesimi ile iş birliği içinde. Burada toplanmamızın amacı siz değerli bayan ve genç girişimcilerimizin sektörlerindeki sıkıntıları tespit etmek, görüş önerilerinizi almak ve ilçemize katkı sağlayacak fikirlerinizi dinlemek. Bayanların ve gençlerimizin bizlerin yanında olması bizlere ayrı bir güç verecek.” Dedi.

Havza TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Acar da Havza OSB'de devam eden çalışmalar hakkında bilgiler vererek; “Şuana kadar 8 tahsis gerçekleşti. İnşallah önümüzdeki aylarda Havza OSB’de ilk üretim başlayacak. Bizim için dışarıdan gelen yatırımcı çok önemli ve Havzalılar olarak bizler misafirlerimize elimizden gelen desteği vermek zorundayız. Bizim önceliğimiz Havzamızın kalkınmasını sağlamak. Bunun içinde birlik ve beraberlik içinde olmamız şart. Bunun içinde odamızın akademik danışmasını sizlere her zaman yardımcı olacaktır.” Dedi.

Acar HASTOP olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'de, Fırat'ın doğusundaki terör unsurlarına yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatına desteklediklerini belirterek; “Sanayici ve İş insanları olarak bizlerde bu mücadelenin birer parçası olduğunuzun bilincindeyiz. Askerimizin sahada almış olduğu başarıyı bizlerde ekonomik saha başarılarımız ile perçinlemeyiz. Bu vesile ile Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve birliği için canlarını veren şehitlerimizi rahmet ve saygı ile yad ediyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Allah güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun.” Dedi.

Kadın bursa escort girişimcilerden Şerife ACAR DÖNDÜR; “ Eğitim konusunda Havza ve diğer ilçelerde yaptıkları çalışmaları anlatırken yaklaşan Cumhuriyet bayramı etkinlikleri kapsamında, Havza’lı kadınların ürettiği  yöresel ürünlerin Havza Kevser parkında 40 Stanttan oluşan “İlk Kıvılcım çarşısı” kurularak satışa sunulacağını bu konuda Havza Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığının verdiği desteğe teşekkür ettiklerini bu konuda destek ve katılım seviyesi iyi bir duruma ulaştığı takdirde bu projelerinin sürekli hale getirilmesi için çaba harcayacaklarını ve özellikle Havza’lı kadınlarımızın evlerinde ürettikleri yöresel ürünlerin markalaştırılıp satılması ve “İlk Kıvılcım Çarşısı”’nın sürekli hale getirilmesi için çaba harcayacaklarını, ayrıca sadece kadınların işleteceği ve her türlü yerel hamur işi ürünlerinin üretilebileceği bir “ Kadınlar Fırını” projeleri için destek beklediklerini ifade ettiler..

               Kapanış konuşmasında Havza Ticaret Meclisi Başkanı ve HASTOP Yürütme kurulu Başkanı Mustafa BAŞARAN yaptığı konuşmada Kadın ve Genç girişimcilerin sürekli yanlarında olduklarını istedikleri desteği sunmaya hazır olduklarını belirterek Kadın ve Genç girişimcilerden de Havza’nın sorunlarını tartıştıkları kendi içlerinde mini platformlar oluşturup konuları görüşerek  belirleyecekleri temsilcileri ile Havza Ticaret ve Sanayi odasına iletilmesinin fayda sağlayacağını belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Korona Havza’da 15 Günde 2’ye Katladı
Korona Havza’da 15 Günde 2’ye Katladı
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi