Şehit Besim Kazar Mesleki ve Anadolu Lisesinden Anlamlı Program

Şehit Besim Kazar Mesleki ve Anadolu Lisesi değerler eğitimi kapsamında Vatan Sevgisi adı altında program düzenledi.

Şehit Besim Kazar Mesleki ve Anadolu Lisesinden Anlamlı Program

Şehit Besim Kazar Mesleki ve Anadolu Lisesi değerler eğitimi kapsamında Vatan Sevgisi adı altında  program düzenledi.

Okulumuz düzenledi değer eğitimi komisyonu öğretmeni Hilal Arslan tarafından hazırlanan programda, Havza Muharip Gaziler Derneği Başkanı Harun Saat, öğrencilere Vatan Sevgisi konusunda bilgiler verdi.

Harun Saat; “Milletlerin yurt edinip özgürce hayatlarını sürdürmek için, uğrunda nice mücadeleler verdiği toprak parçasına vatan denilmiştir. ”Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır” veciz sözüyle, anlatılmak istenen de budur. Korunması, hadis-i şerifle teşvik edilmiştir. Bir kimse kendini, dinini, namusunu ve malını korurken öldürülürse şehittir. Vatan sadece üzerinde yaşadığımız yerden ibaret değildir bizler için. Doğup büyüdüğümüz toprağını yuvamız bildiğimiz dinimizi, kültürümüzü öğrendiğimiz, sokaklarında çocukluğumuzu, gençliğimizi ve tüm ömrümüzü geçirdiğimiz bir parçamızdır. Bu özellikleriyle vatanımızla manevi bağımız çok kuvvetlidir. Vatanımız kendimizi ait hissettiğimiz, güven duyduğumuz, özgürlük içinde yaşamımızı sürdürdüğümüz birlik ve beraberliğimizin, egemenliğimizin sembolü gibidir” dedi.

Program sonunda Havza Muharip Gaziler Derneği Başkanı Harun Saat’e katılımlarından dolayı çiçek takdim edildi.

Okul Müdürü Ömer Öztürk; “Okulumuzda değerler eğitimi kapsamında ülkemiz tarafından yapılan Pınar Barışı Harekatına da destek vermek amacıyla, Vatan Sevgisi konusunda konferans düzenledik. Bu konuda Havza Muharrip Gaziler Derneği Başkanı Harun Saat bey öğrencilerimizle bir araya geldi. Kendisine, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kaymakam Yılmaz Ve Başkan Özdemir’den Şehit Ailelerine Ziyaret
Kaymakam Yılmaz Ve Başkan Özdemir’den Şehit Ailelerine Ziyaret
Havza Eski Başkanlardan 25 Mayıs Mesajları- Video Haber
Havza Eski Başkanlardan 25 Mayıs Mesajları- Video Haber