Samsun’un Güzelleştirilmesi İçin Birlikte Çalışmalıyız

19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikleri kapsamında Muhtarlara Sevgi Kafe’de akşam yemeğine düzenlendi.

Samsun’un Güzelleştirilmesi İçin Birlikte Çalışmalıyız

19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikleri kapsamında Muhtarlara Sevgi Kafe’de akşam yemeğine düzenlendi.

19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikleri kapsamında Samsun’da yemekli toplantı düzenlendi. Samsun Valisi Osmak Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Belediye Başkanları ve Muhtarların katılımı ile gerçekleşen programa Havza’dan Havza Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Çavdar, Havza Ziraat Odası Başkanı ve Karameşe Muhtarı Coşkun Genç ile Demiryurt Mahallesi Muhtarı Cemil Kurt ilçemizi temsilen katıldılar.

Samsun Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, “Ankara’da Sayın İçişleri Bakanımız bizlere çok güzel bir yer tahsis etti ve bugün açılışı gerçekleştirildi. Samsun’da da inşallah Büyükşehir Belediye Başkanımızdan böyle bir yer tahsis etme şansımız olur. 1250 muhtarı olan Samsun’a mutlaka böyle bir yer gerekiyor.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise; muhtarlar, STK temsilcileri ve belediye başkanları olarak Valimiz Osman Kaymak’ın öncülüğünde Samsun için hizmet ordusu olduklarını ifade ederek, “Vefat eden Çamalan Mahallesi Muhtarı Tahsin Çelik’in hayırla yad edilmesi ne güzel bir şey. Sizlerin de bizlerin de bu görevlerde bulunma amacı bir gün hayırla yad edilmek. Bunun başka da ödülü yok.” şeklinde konuştu.

Tüm siyasi hayatında olduğu gibi Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde de yasanın verdiği yetkilerle belediyenin imkanlarını halkımıza en güzel şekilde, adaletten ve haktan ayrılmadan kaliteli üst düzeyde tutarak sunmanın gayreti içerisinde olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Tüm hizmet alanlarını en iyi şekilde değerlendiren şehirler çok iyi yerlere geldiler. Samsun’da çok güzel bir şehir. 19 Mayıs 1919’un ikinci 100 yılına girerken muhtarlarımız, siyasi parti temsilcilerimiz, belediye meclis üyelerimiz, ilçe belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz ve Sayın Valimle Türkiye’de geleceğe en iyi odaklanan il muhtemelen biziz.” diye konuştu.

Yemekte yaptığı konuşmasına, tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutlayarak başlayan Vali Osman Kaymak, “Biliyorsunuz 2015 yılında çıkarttığı bir genelgeyle 19 Ekim Muhtarlar Günü ilan edildi. Sayın Cumhurbaşkanımız muhtarlarımızı Cumhurbaşkanlığı Külliye’sindeki toplantılarda ağırlayarak, toplumda daha fark edilir, hissedilir hale getirdi. Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz. Ben de memuriyet hayatımda hep muhtarlarla birlikte çalıştım, muhtarlık gerçekten çok önemli bir görev. Bütün kamu kurumlarının, belediyelerin ulaşamadığı yerlere sizler ulaşıyorsunuz, çok önemli bir görev görüyorsunuz. O nedenle bizler sizleri çözüm ortağı sayıyoruz. Sorunları birlikte çözeceğiz. Samsun’un güzelleştirilmesi için birlikte çalışmalıyız.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza'da Ekili Tarlada Yangın-Video Haber
Havza'da Ekili Tarlada Yangın-Video Haber
İYİ Parti Havza İlçe Başkanı Abdullah Baş oldu
İYİ Parti Havza İlçe Başkanı Abdullah Baş oldu