Şehit Onur Yavan, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Hakkari kırsalında yürütülen operasyon esnasında düşen yıldırım nedeni ile şehit olan askerin Samsunun Havza ilçesindeki ailesine haber verildi.

Şehit Onur Yavan, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Hakkari kırsalında yürütülen operasyon esnasında düşen yıldırım nedeni ile şehit olan askerin Samsunun Havza ilçesindeki ailesine haber verildi.

Hakkari kırsalında yürütülen operasyon esnasında düşen yıldırım nedeni ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Onbaşı Onur Yavan’nın (21) memleketi Samsun'un Havza İlçesi'ndeki babası Dursun ve annesi Hanife Yavan’a acı haber verildi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alpaslan Bostancı şehit ailesini yalnız bırakmazken şehidin baba evine bayrak asıldı.

Hakkari'deki törenin ardından askeri uçakla Havza'ya yakın Amasya-Merzifon Havalimanı'na gönderilen Yavan'ın cenazesini, şehidin yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, Samsun Valisi Osman Kaymak, Amasya Valisi Osman Varol, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Tansel Çokuysal ile askeri ve mülki erkan karşıladı. Şehidin tabutu, uçaktan indirildikten sonra askerlerin omzunda taşınarak cenaze nakil aracına konuldu.  Havza Belediyesi Gasilhanesine getirilen Şehit Yavan, burada bir süre bekletilen şehidin naşı daha sona helallik alınmak üzere Sondaj Mahallesinde bulunan baba evine getirildi.

Burada Babaanne Mevlüde Yavan Torunu göz yaşları içerisinde sokakta bekledi. Çok sayıda vatandaşın toplandığı baba evinde helallik alınarak Havza Kevser Cami'sinde İkindi namazının ardından cenaze namazı kılındı.

Şehidin cenazesine Samsun Valisi Osman Kaymak, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Erzincan 59. Hava ve Topçu Eğitim Tugay Komutanlığına 1. Ordu Komutanlığı İDA. Kurmay YBŞK. Tuğgeneral Aykut Tonbul, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Samsun İl Emniyet Müdürü Dr.Ömer Urhal, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazının ardından, Piyade Onbaşı Onur Yavan’ın naaşı, Havza Şehir Mezarlığı'na götürülerek toprağa verildi.

Tabutuna sarılı ve cenazenin önündeki fotoğrafı Türk bayrağını Erzincan 59. Hava ve Topçu Eğitim Tugay Komutanlığına 1. Ordu Komutanlığı İDA. Kurmay YBŞK. Tuğgeneral Aykut Tonbul tarafından şehidin babası Dursun Yavan’a verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bekdiğin Mahallesinde Korkutan Yangın
Bekdiğin Mahallesinde Korkutan Yangın
Havza Korona Virüs Haritasında Kırmızıya Boyanmaya Başladı
Havza Korona Virüs Haritasında Kırmızıya Boyanmaya Başladı