Yöresel Ürünler Sergisi İçin Toplantı Yapıldı

TSO Girişimci Bayanlar Başkanlığı tarafından desteklenen bayanlara yönelik yöresel ürünlerin sergilenmesini sağlamak amacı ile hazırlanan “Yöresel Ürünlerin Sergilenmesi” isimli projenin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Yöresel Ürünler Sergisi İçin Toplantı Yapıldı

Havza Kaymakamlığı, Havza Belediyesi, Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)  işbirliği ile TSO Girişimci Bayanlar Başkanlığı tarafından desteklenen bayanlara yönelik yöresel ürünlerin sergilenmesini sağlamak amacı ile hazırlanan “Yöresel Ürünlerin Sergilenmesi” isimli projenin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza TSO Başkanı Erkan Acar, Yönetim Kurulu üyesi Yakup Akekin, TSO Kadın Girişimciler Başkanı Şerife Acar Döndür ve Havza’da bulunan girişimci bayanların katılımı ile Havza TSO’da toplantı düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ve proje hakkında bilgiler veren TSO Girişimci Bayanlar Başkanı Şerife Acar Döndür Havzalı bayanlardan yöresel ürünlerin satılıp pazarlanabileceği ortak bir sergi alanı talebi gelmesi üzerine böyle bir proje hazırladıklarını belirterek; “ Kendi ev ekonomilerine katkı sağlamak ve el becerilerini satabilecekleri bir alan oluşması için burada bir başlangıç yapmış olalım. Havza'nın da bu konuda geleneksel el sanatları ve yöresel ürünlerin merkezi haline getireceğiz. İnşallah Havza'lı Hanım Kardeşlerimiz de böyle yöresel ve geleneksel ürünlerin perakende olarak satıldığı, kadın gücünün ekonomiye can verdiği bir sergi planımız var. Çarşamba akşamına kadar odamız aracılığı ile bizlere başvuruda bulunan bayanlarımız açılacak olan pazarda sergilerini açabilecekler” dedi.

Havza TSO Başkan Yardımcısı Yakup Akekin ; “Havza  ilçesi rakımca yüksek olduğu için insanları çok zeki olur. Ama bu en maharetli olanlarımız bizim bayanlarımızdır. Havzalılar tuttuklarını koparan, bir o kadar da cesur ve yürekli insanlardır. Projenin çok güzel sonuçlar getireceği inancında olduğumu belirterek, yapılan çalışmanın şehrimize, bölgemiz eve ülkemize bereket getirmesini diliyorum" diye konuştu.

Havza TSO Başkan Erkan Acar ise fırsat verilirse kadının başarmayacağı olmadığını berterek; “ Daha önceleri hazırlanan bir çok projemiz Havzalı bayanlar için olmuştu. Bayanların ekonomik olarak ilçemize katkı sağlamaları için el becerileri ile ürettikleri ürünleri satabilecek alanlara ihtiyacı var. Yöresel el ürünleri pazarı için Havza TSO olarak üzerimize düşeni yapmaktan geri kalmayacağız” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise projenin genel amacı ile ilçe ekonomisine katkı vermek olduğunu belirterek; “ Havza merkezinde ve kırsal mahallelerimizde yaşayan Havza’lı kadınların yöresel ürünlerin değer bulacağı, iş gücünün ekonomi ile buluşacağı projeye Havza Belediyesi olarak destek vermekten onur duyuyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardından proje tanıtımı yapılarak sergide ürün sergilemek isteyen bayanların Havza Ticaret ve Sanayi Odasından alacakları formları doldurarak, sergilemek istedikleri ürünlerini 14 Ekim 2019 Pazartesi akşamına kadar bildirilmesi gerektiği duyuruldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
MHP Kongresinde Anlamlı Çelenkler
MHP Kongresinde Anlamlı Çelenkler