Havza TSO Meclisi Toplandı

Havza Ticaret Ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Toplantısı Gerçekleştirdi.

Havza TSO Meclisi Toplandı

Havza Ticaret Ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Toplantısı Gerçekleştirdi.

Havza TSO toplantı salonunda Havza TSO Meclis Başkanı Mustafa Başaran’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya Havza TSO Başkanı Erkan Acar ve yönetim kurulu üyeleri ile meclis üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Havza TSO Başkanı Erkan Acar düzenlenen bu tür toplantıların odaya güç katığına değinerek; “Ticaret ve Sanayi Odası olarak hem ilçemiz hem de üyelerimizin yararına olan tüm faaliyetlerde bulunmaya, çözüm odaklı çalışmaya devam ediyoruz. Her türlü fikre projeye açığız, yeter ki sizlerden talep gelsin. Sektörlerimizdeki sorunları dile getirerek ortak akıl birliği yaparak ancak bu şekilde çözüme ulaşabileceğimize inanıyorum. İlçemizde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Havza 25 Mayıs Termal Turizm Merkezi, Samsun Havza Mevcut Kaplıca Termal Turizm Merkezi, kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi kapsamından çıkarıldı. 2017 Yılında vermiş olduğum bir beyanat ile mevcut yapılması gereken okullar varken yeni okul için turizm alanından vazgeçilmesinin bir kayıp olacağını dile getirmiştik. Turizm alanının olması veya olmamasının ilçemize kazanımları ve kaybettirdiklerini fizibilitesi yapıldıktan sonra ilçe yöneticilerimiz ile birlikte gereken ne ise hep beraber yapmaya hazırız” dedi.

Havza TSO Meclis Başkanı Mustafa Başaran ise birlikte hareket etmenin önemine değinerek; “Biz birlikte olduğumuz sürece başaramayacağımız iş, çözemeyeceğimiz sorun olmaz. Bu toplantılar ile sektörel sorunların tespiti ve bu sorunların çözüm yolları ile ilgili görüş alışverişi yaprak ortak bir yol haritası çıkarmayı hedeflemekteyiz. Şuan ilçemizde Turizm alanlarının iptal edildiği konusu konuşulmaktadır. Bunun ilçemize eksileri ve artıları neler bunları geniş kapsamlı araştırıp ona göre hareket etmemiz gerekmektedir. Turizm aynı zamanda ticaret demektir. “ dedi.

Konuşmaların ardandan Havza TSO Başkanı Erkan Acar tarafından Havza TSO’nın çalışmaları, Havza Organize Sanayi Bölgesinde yapılan çalışmalar ve İstihdam seferberliği konusunda bilgiler aktarıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kaymakam Yılmaz Ve Başkan Özdemir’den Şehit Ailelerine Ziyaret
Kaymakam Yılmaz Ve Başkan Özdemir’den Şehit Ailelerine Ziyaret
Havza Eski Başkanlardan 25 Mayıs Mesajları- Video Haber
Havza Eski Başkanlardan 25 Mayıs Mesajları- Video Haber