Canlar Aşurede Bir Araya Geldi

Havza ilçesinde, muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü düzenlendi.

Canlar Aşurede Bir Araya Geldi

Havza ilçesinde, muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü düzenlendi.

On İki Yıldız Kültür Bilim Eğitim ve Sosyal Yaşam Vakfı ile Pir Sultan Abdal Derneği Havza Şubesi tarafından inşaatı devam eden ve Karşıyaka Mahallesi'nde bulunan cemevinde düzenlenen Aşure Günü'ne, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz,  CHP İlçe Başkanı Ertaş Çoban, MHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, protokol üyeleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, esnaf odalarının başkanları, eski belediye başkanı Murat İkiz, Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Sevil Çelik ve vatandaşlar katıldı.

Milletvekili Zeybek, burada yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğin önemine değinerek, "Bir daha Kerbelalar yaşanmasın, o günden ders çıkarılsın. O gün yaşananlar, bu günlerin birlik ve beraberliğine ışık tutsun. Birlik ve bütünlüğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Tutmuş olduğunuz oruçlar kabul olsun. İnşallah bir daha ki yıl fiziki olarak tamamen bitmiş cemevimizde bu etkinliğimizi gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ise aşurenin İslam aleminde ayrı bir önemi olduğunu belirterek; “Aşure birliktir, birlikteliktir. Bu gün Havza bunu başarmış bir ilçemiz. Şu an burada toplumun her kesiminden insan yan yana omuz omuza. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.” Dedi.

Konuşmaları ardından halk ozanları tarafından deyişler okundu Alevi Dedesi Satılmış Aykut tarafından yapılan dua ve Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından program sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
MHP Kongresinde Anlamlı Çelenkler
MHP Kongresinde Anlamlı Çelenkler