Kırsal Kalkınma Desteklemeleri Anlatıldı

Havza’da Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programının 13. Etabı Tanıtıldı

Kırsal Kalkınma Desteklemeleri Anlatıldı

Havza’da Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programının 13. Etabı Tanıtıldı

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2006 yılından itibaren uygulanan “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı”nın 13. etap ile ilgili tanıtım ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Havza Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen tanıtım toplantısı Havza İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam tarafından yapılan konuşma ile başladı. Konuşma sonrası

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İl Proje Yürütme Birimi çalışanları Ziraat Mühendisleri Bahadır Sağlam ve Ayşen Koca ile Tekniker Gökay Özbucak tarafından sunum gerçekleştirildi.

Sunumda, program kapsamı, yatırımların gerçekleştirilebilmesi için uygunluk kriterlerini sağlayan azamî başvuru alınabilmesi için gerekli müracaat şartları konularında bilgilendirme yapıldı. Gerçek ve tüzel kişiler ile kooperatiflerin de başvurabileceği program çerçevesinde yeni yatırımlarda uygun bulunan projelere yüzde 50 hibe desteği sağlanacağı bildirildi. Projeler için başvuruların 30 Eylül 2019 tarihinde sona erdiği belirtildi.

Yapılan tanıtımda “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı”nın 13. Etapı kapsamında balıkçı barınaklarının yenilenmesi, mekanizasyon sistemleri, arıcılık ve yaylacılık yetiştiricileri için ekipmanlar, bitkisel üretime yönelik altyapı yatırımları, çiftlikte üretilen ürünlerin işlenmesine yönelik yatırımlar, hayvansal üretim ve hayvancılık tesisine yönelik yatırımlar, tıbbi ve aromatik bitkilerin işlenmesine yönelik yatırımların destekleneceği bildirildi.

Toplantıya Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç ile çiftçiler katıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
MHP Kongresinde Anlamlı Çelenkler
MHP Kongresinde Anlamlı Çelenkler