Kazada Hayatını Kaybeden Havza Müftüsü İçin Helallik Alındı

Geçirmiş olduğu trafik kazası neden ile hayatını kaybeden Havza Müftüsü İlyas Akyazı için cenaze namazı kılındı, helallik alındı.

Kazada Hayatını Kaybeden Havza Müftüsü İçin Helallik Alındı

Geçirmiş olduğu trafik kazası neden ile hayatını kaybeden Havza Müftüsü İlyas Akyazı için cenaze namazı kılındı, helallik alındı.

Akyazı’nın cenazesi Havza Belediyesi Gasilhanesinden alınarak Kevser Camiine getirildi.

Buradaki cenaze merasiminde konuşan Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, Akyazı’nın her zaman görevi ve çok sevdiği Havza için çalışmaktan zevk alan bir insan olduğunu belirterek; “ Kendisi ile 3 yıl mesaim oldu. Tanığımız kadarı ile duruşu ile ahlakı ile itikat ile sevilen, sayılan, hürmet edilen iyi bir dost iyi bir Hoca efendi idi. Hizmet erbabı bir insandı. Bizler kendisinden razı idik, Allah’ta kendisinden razı olsun. Allah rahmet eylesin.” Dedi.

Konuşmanın ardından helallik alınarak Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı tarafından cenaze namazı kıldırıldı.

Akyazı memleketi Tokat ile merkez Ali Paşa Caminde ikindi namazında kılınacak cenaze namazının ardından Erenler Kabristanlığında toprağa verilecek.

Evli ve bir çocuk babası olan Akyazı’nın 10 Eylül’de emeklilik için müracaat edeceği ve emeklilik hazırlığı yaptığı öğrenildi.

Akyazı’nın cenazesine Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Samsun Milletvekili Erhan Usta, İlçe Müftüleri, ilçede görev yapan din görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İLYAS AKYAZI KİMDİR?

1957 yılında Tokat’ta dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Tokat’ta, Yüksek tahsilini Kayseri’de yaptı. Vatani görevini Tuzla Piyade Okulu ve Kars Sarıkamış 17’nci piyade alayında asteğmen olarak tamamladı.

İlk görevine Trabzon İli, Akçaabat İlçesi, Erikli Köyünde İmam-Hatip olarak başladı.  (25/07/1978) Kayseri’de önce fahri imamlık, sonrada 1986 yılında müftülük görevine başlayıncaya kadar kadrolu imam-hatip olarak devam etti.

Ramazan aylarında Almanya ve Fransa’da din görevlisi olarak bulundu. (1986-1997) Hac ve Umre için kara ve hava yolu ile din görevlisi ve kafile başkanı olarak birçok kez  Suudi Arabistan’a gitti. Şanlıurfa/Bozova, Kastamonu/Çatalzeytin, Yozgat/Kadışehri, Amasya/Taşova ve Tokat/Zile ilçe müftülüğü görevlerinde bulunduktan sonra, 01 Eylül 2015 tarihinde Havza İlçe müftülüğü görevine başladı.

Değişik yerlerde hizmet öncesi ve hizmet içi eğitim kurslarına katıldı. Altı yıllık sicil notu ortalamasından üç defa kademe verilmesi suretiyle terfi etti. Amirlerinden teşekkür, takdir, başarı ve üstün başarı belgeleri alarak 2015 yılında maaş karşılığı ile ödüllendirildi. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bekdiğin Mahallesinde Korkutan Yangın
Bekdiğin Mahallesinde Korkutan Yangın
Havza Korona Virüs Haritasında Kırmızıya Boyanmaya Başladı
Havza Korona Virüs Haritasında Kırmızıya Boyanmaya Başladı