Hastop’ta Gündem Sabit Araç Muayene İstasyonu

Havza Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek Odaları Platformu (HASTOP) Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Hastop’ta Gündem Sabit Araç Muayene İstasyonu

Havza Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek Odaları Platformu (HASTOP) Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı sonrası Havza Organize Sanayi (OSB) ziyaret edilerek, yapımı devam eden fabrikalar ziyaret edildi.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) toplantı salonunda Havza TSO Meclis Başkanı Mustafa Başaran başkanlığında yapılan toplantıda, platformu oluşturan meslek odaları başkanları bir araya geldi.

Toplantıda, Havza'nın gelişimi için HASTOP üyesi meslek kuruluşlarının önerileri değerlendirildi, yapılacak çalışmalar planlandı.

Madeni İşler Esnaf Odası başkanı Cesur Şahin Havza’ya araç muayene istasyonun yapılması halinde ilçe esnafına faydalı olacağını belirterek; “Havza’da araç muayene istasyonu kurulması önem arzetmektedir. Bu konuda Hastop kadar Havza Belediye Başkanlığı ve siyasilerinde bizlere yardımcı olması gerekmektedir. Birkaç bölgede yer tespiti yaptık. Arslançayır mevkisinde güzel bir alanın uygun olacağında he fikiriz, bu konuda siyasilerin desteği çok önemlidir. Diğer ilçelerdende kurulması düşünülen istasyon için birçok kişinin Havza’ya katkı sağlayacağını düşünmekteyiz” dedi.

Başaran, platformun kuruluş ilkeleri doğrultusunda çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, “Havza’da sabit muayene istasyonu için yer arama çalışmalarına hız verdik. Bu Havza sanayi esnafı için önemli. HASTOP olarak ilçemizin gelişimi için yapılabilecek gerekli olan her türlü çalışmanın içerisindeyiz” dedi.

Havza TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Acar ise Havza OSB'de tahsisi yapılan arazilerde fabrikaların hızlı bir şekilde inşaat çalışmalarına devam ettiğini belirterek; “Ben inanıyorum ki kısa sürede Havza OSB’den işçi talepleri gelmeye başlayacak. Havza Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizlerde iş arayan kardeşlerimize yardımcı olmak adına gerekli her türlü desteği vereceğiz. Ayrıca gerek Havza TSO ve Hastop olarak Araç muayene istasyonu için girişimlerimizi yaptık. Yetkili firma kendilerine yer gösterilmesi halinde sabit araç muayene istasyon kurabileceklerini belirttiler. Şuan öncelikli hedefimiz Yer tahsisinin yapılmasıdır” ifadesini kullandı.

Toplantıya Havza Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ertuğrul Pekbolat, Havza Madeni İşler Kalaycılar ve Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cesur Şahin, Başkan Yardımcısı Şaban Döndür, Havza Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu üyesi Ferudun Başaran, Havza Kahveciler Odası Başkan Yardımcısı Halit Kurtça, Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Yunus Emre Ergin, Hastop Genel Sekreteri Cihangiray Şumnu ile Havza TSO Genel Sekreteri Arif Altun katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
MHP Kongresinde Anlamlı Çelenkler
MHP Kongresinde Anlamlı Çelenkler