ASDEP PERSONELİ VATANDAŞI DİNLİYOR

Havza Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü Aile Sosyal Destek Programı kapsamıda Havza ilçesi Merkez ve Kırsal Mahallelerinde 6 Personelle 3000 hane ziyaret ederek, 13 577 kişi ile görüşme yaptı.

ASDEP PERSONELİ VATANDAŞI DİNLİYOR

Havza Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü  Aile Sosyal Destek Programı kapsamıda Havza ilçesi Merkez ve Kırsal Mahallelerinde 6 Personelle 3000 hane ziyaret ederek, 13 577 kişi ile görüşme yaptı.

         Havza Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünce Aile Sosyal Destek Programı kapsamında yapılan çalışmalar aralıksız devam ediyor.

          Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca uygulanan Aile Sosyal Destek Programında(ASDEP) görevli personel, sosyal yardım veya hizmete ihtiyacı olan vatandaşları belirliyor. ASDEP personeli, vatandaşla devlet arasında köprü kurmaya devam ediyor. Bakanlık tarafından vatandaşın sosyal hizmet almak için devlet kurumlarına gitmesi yerine devletin vatandaşa ulaşması amacıyla yürütülen Aile Sosyal Destek Programı kapsamında Havza ilçesi merkez ve mahallelerinde 6 personel sahada görev yapıyor.

         Aile Sosyal Destek Programı sosyal sorunların daha hızlı tespiti ile sosyal hizmetler, sosyal yardımlar başta olmak üzere kamu hizmetlerine daha hızlı erişimi sağlamak amacıyla tasarlanmış bir programdır.

ASDEP ile birlikte sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçların tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerinin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlanılmasının sağlanması, sosyal risklerin belirlenmesi ve önleyici tedbirlerin alınması, sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin sunulması ile yaşam koşullarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

               Aile Sosyal Destek Programı kapsamında Havza ilçesi Merkez ve Mahallelerinde 3000 hane ziyaret edilmiş, 13 577 kişi ile görüşme sağlanmıştır. Ziyaret edilen ailelere engelli, kadın, çocuk, şehit ve gazi yakınları konusundaki sorunların çözümü kapsamında gerekli rehberlik yapılmış olup destek sağlanmıştır. 75 muhtar ile görüşülmüş, muhtarların ihtiyaç ve talepleri sisteme aktarılmıştır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza TSO’dan Üyelerine 15000 Maske
Havza TSO’dan Üyelerine 15000 Maske
Havza Belediye Atölyesi, Üretime Başladı
Havza Belediye Atölyesi, Üretime Başladı