Yaz Kuran Kursu Öğrencilerine Trafik Dersi

Yaz Kur'an Kurslarına giden öğrencilere trafik eğitimi verildi.

Yaz Kuran Kursu Öğrencilerine Trafik Dersi

Yaz Kur'an Kurslarına giden öğrencilere trafik eğitimi verildi.

‘’Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı’’ kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü) Jandarma Genel Komutanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Polis Eşleri Derneğinin işbirliğinde 03-17 yaşlarındaki çocuklara yönelik hazırlanan ‘’Çocuklar için Trafik Eğitimi(Trafik Dedektifleri) Projesi’’ kapsamında Havza İlçesi Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ve Havza İlçe Müftülüğü işbirliği ile Havza Kevser Camiinde çocuklara yönelik Trafik eğitimi gerçekleştirildi.

Uygulamalı Trafik eğitiminde önce anlatımlar gerçekleştirildi akabinde kursiyer öğrencilerin konuları anlayıp anlamadıklarını öğrenebilmek için  görevli Trafik Polisi Memuru ve İlçe Müftüsü çocuklara sorular sorarak bilgilerini kontrol ettiler.

Çocuklarımız üzerinde trafik güvenliği konusundaki mevcut farkındalığın artırılmasına büyük katkı sağladıklarını dile getiren Havza İlçe Müftüsü İlyas Akyazı ‘’Yaz aylarında camilerimizde çocuklarımız için, kız erkek öğrencilerimiz için yaz Kuran Kurslarımız açılmaktadır. Bu sene bu kurslarımız Ramazan ve Kurban Bayramı arasında icra olunmaktadır. Bugünde Kevser Camiindeki öğrencilerimizi ziyaret ettik. Trafik Polisimiz Trafik hakkında bilgiler verdi. Bizde çocuklarımızın genel bilgilerini kontrol ettik. Bir takım sorular sorduk, Kevser Camiimizde bu sene yaz Kuran Kursuna kayıtlı 121 tane öğrencimiz bulunmaktadır. Bugün bunlardan 98 tanesinin kursumuzda olduğunu gördük. Önemli olan öğrencilerimizi motive etmek, ilahiler söyleyerek Kuran-ı Kerim okuyarak ya da bildiklerini toplum önüne çıkarak söylemelerini cesaret kazanmalarını sağlamak, sağlam bir dini bilgiye sahip olmaları, kulaktan duyma değil kısa sureleri, namaz surelerini anlamları ile öğretmek bunun yanında Kuran-ı Kerim okumalarını sağlamak Elif cüzünden başlayarak ilerletmektir. Camilerimiz çocuklarımızla şenlensin, çocuklarımız Kuran ahlakı ile ahlaklansın, bugün toplumumuzdaki en önemli meselelerden bir tanesi bu, dolayısı ile yaz Kuran Kurslarımız çocuklarımızın ahlaki yönden, İslami yönden ve sosyal yönden gelişmelerine katkılar sağlamaktır.’’ Dedi.

Trafik Güvenliğinde Farkındalığın arttırılması için Havza İlçesinin diğer Camilerinde açılan Yaz Kuran Kurslarında da eğitimin devam edeceği bildirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Coşkun Genç; TMO 1425-1650 Lira’dan Alım Yapacak
Coşkun Genç; TMO 1425-1650 Lira’dan Alım Yapacak
Belediye Eski Başkanı Murat İkiz Sitem Etti
Belediye Eski Başkanı Murat İkiz Sitem Etti