Dede, Baba Torun 3 Kuşak Hac Yolunda

Havza'da 60 hacı adayı kutsal topraklara uğurlandı.

Dede, Baba Torun 3 Kuşak Hac Yolunda

Havza'da 60 hacı adayı kutsal topraklara uğurlandı.

İlçeden Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla kutsal topraklara gidecek hacı kafilesi için Kevser Camii önünde tören düzenlendi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, hacı adayları ve yakınlarının katıldığı törende Kur'an-ı Kerim ile ilahiler okundu, dua edildi.

Havza İlçe Müftüsü İlyas Akyazı, bu yıl ilçeden 86 hacı adayının hac vazifelerini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gideceğini söyledi.

Hacıların yapmaları gerekenler hakkında bilgiler veren Akyazı, “Hac yolculuğu, kutsal olduğu kadar çile ve günahlardan arınma yoludur. Allah sizleri hacılığı kabul olunan kullarından eylesin.” dedi.

Başkan Özdemir, her Müslüman’ın hasreti olan kutsal yolculuğa çıkıldığına işaret ederek, “Yüce Mevla, niyetlerinizi kabul etsin. Kutsal topraklarda ülkemizi bölmek isteyenlerin amaçlarına ulaşmaması, ülkemizin birliği için dua edin.Sizler orada tüm dünya’dan gelen Müslüman kardeşlerimiz ile bir araya geleceksiniz. Bizlerden kardeşlerimize selam söyleyin.”  diye konuştu.

Törenin ardından 60 hacı adayı okunan duanın ardından aileleri ve yakınlarıyla vedalaştı.

Üç Kuşak Hac Yolunda

Havza hacı kafilesinde bulunan en genç hacı adayı olan 16 yaşındaki Yusuf Zülfikar Eroğlu, Dedesi İzzet ve babası Recep Eroğlu ile birlikte kutsal topraklarda hac vazifesini yerine getirmek için yola çıktı.

Yusuf Zülfikar Eroğlu genç yaşta hacca gitmekten mutluluk duyduğunu belirterek; “Allah’ım nasip etti. İnşallah vazifemizi tamamlayıp hacı olacağım. Dedem ve babamla birlikte o kutsal topraklara gitmek ayrıca mutluluk verici.” dedi.

Babası Recep Eroğlu ise mutluluğunu ifade ederek; “Allahım babamla ve oğlumla birlikte hac nasip etti. Bundan büyük mutluluk yok.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’de Eroğlu ailesine hayırlı yolcular diledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza TSO’dan Üyelerine 15000 Maske
Havza TSO’dan Üyelerine 15000 Maske
Havza Belediye Atölyesi, Üretime Başladı
Havza Belediye Atölyesi, Üretime Başladı