CHP Meclis Üyeleri Havza Belediyesine Önerge Verdi

Havza Belediyesi Aylık Belediye Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

CHP Meclis Üyeleri Havza Belediyesine Önerge Verdi

Havza Belediyesi Aylık Belediye Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Havza Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Başkanlığında yapılan meclis toplantısında CHP Belediye Meclis üyeleri gündem dışı söz alarak sözlü ve yazılı olarak sundukları önerge ile ilçenin halledilmesini istedikleri 5 maddelik önergeyi sundular.

Havza Belediyesi CHP Belediye Meclis Üyeleri Azem Sözen, Nurşen Güvendi ve Naci Karaoğlan tarafından sunulan önergede şu konulara değinildi.

1. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ait çözümler noktasında belediyemize çok iş düşmektedir. Buna göre ilk olarak Havza Belediye Binası Merdivenlerine ivedi olarak özürlü rampası yapılmasını öneriyoruz.

2. Havza Kevser Camii önüne özürlü vatandaşlarımızın araçlarını park edebileceği ve Camiye yakın bir yere belirgin olarak Özürlü Araç Park yeri yapılmasını;

3. Havza Mehmetçik Meydanında da aynı şekilde Engelli vatandaşlarımızın araçlarını rahat park edebilecekleri Özürlü Araç Park yerlerinin Ziraat Bankası ve Halk Bankası yakınlarında bir yere yapılmasını;

4. Havza Mehmetçik Meydanında bulunan tuvalet sürekli ve düzenli olarak işletmecisi tarafından saat mevhumu olmadan belirsiz şekilde açılıp kapanmaktadır. Mehmetçik Meydanında Bulunan Tuvaletin belirli bir düzende ve saatte açılması ve kapanış saatinin özellikle yaz mevsimi dolayısı ile dışarıdan gelen vatandaşlarımız ve Esnaflarımızın sıkıntı çekmeden ki özellikle kadınlarımızın bu konudaki mağduriyetlerinin giderilerek bir düzene sokulmasını;

5. Havza Hükümet Konağı Arkasında bulunan sebze pazarına belirli yerlere Çöp Konteynırlarının konularak, Pazarcı esnaflarımızın çöplerini orda bulunan Hacı Osman Deresine atmasını engelleyici tedbirlerin ve düzenlenmenin yapılmasını öneriyoruz. Hacı Osman Deresine atılan çöpler hem o bölgede yaşayan mahalle sakinlerini, hem de mevsim sebebi ile oluşabilecek kirliliği oluşturmaktadır. Alınacak önlemler Belediyemizin çalışmasına katkı sağlayacağı gibi oluşabilecek mevsimsel ve sürekli kirliliğin önüne geçecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyeleri olarak ; Yukarıda belirtiğimiz sorunların çözümünü Meclisimize arz eder. Havzamızın daha yaşanır, gelişmiş ve tüm sorunlarının çözümünde üstümüze düşen her vazifeyi yapacağımızı Belediye Meclisimiz ve Saygı Değer Kamuoyuna duyururuz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İYİ Parti Havza İlçe Başkanı Abdullah Baş oldu
İYİ Parti Havza İlçe Başkanı Abdullah Baş oldu
Havza'da İki Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı
Havza'da İki Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı