Havza’da Afat Kurbanı Kesildi

Havza ilçesinde çiftçiler, afetsiz ve bereketli bir tarım sezonu için kurban kesip dua etti.

Havza’da Afat Kurbanı Kesildi

Havza ilçesinde çiftçiler, afetsiz ve bereketli bir tarım sezonu için kurban kesip dua etti.

Havza’ya bağlı Üniversite ve Mısmılağaç mahalleleri tarafından birlikte düzenlenen afat kurbanı programlarına, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan, Belediye Meclis Üyesi Hayrettin Şahin, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Okunan mevlit ve duaların ardından kesilen kurbanların etleri davetlilere ikram edildi.

Mısmılağaç Mahallesi'ndeki afat kurbanı programıyla ilgili açıklama yapan Mısmılağaç Mahallesi Muhtarı  Veli Şenkal, katılımcılara teşekkür ederek, “Afetlerden korunmak ve ürünlerimizin bereketli olması için her yıl kesmiş olduğumuz kurbanlarımıza bir yenisini daha ekledik. Bu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Programa katılan ve mahalle sakinleri ile bayramlaşan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise davetlerinden ötürü mahalle halkına ve muhtarlara teşekkür ederek; “ Cenab-ı Mevla'm kesilen bu kurbanları dergahında kabul etsin. Tüm ilçemize bol, bereketli hasatlar nasip etsin. Bu vesile ile tüm çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler günü kutlarım. Tüm Mahalle sakinlerimizin bayramları mübarek olsun.”  diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
E Twinning Masalımın Sesi Projesi  Merkez İlkokulunda Başlıyor
E Twinning Masalımın Sesi Projesi Merkez İlkokulunda Başlıyor
Trafik Kazası 12 Yaralı
Trafik Kazası 12 Yaralı