Havza OSB’ye Altyapı Güçlendirmesi Çalışmaları

Havza Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetimi tarafından Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2018 Yılı OSB’lerde Temel Üretim Altyapısının İyileştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı

Havza OSB’ye Altyapı Güçlendirmesi Çalışmaları

Havza Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetimi tarafından Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2018 Yılı OSB’lerde Temel Üretim Altyapısının İyileştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan Havza’da OSB Alt Yapı Geliştirme ve Sanayiciler İçin Cazibe Merkezi Haline Getirme Projesi çalışmaları devam ediyor.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza TSO Başkan ve Havza OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Erkan Acar Havza OSB’yi ziyaret ederek Havza’da OSB Alt Yapı Geliştirme ve Sanayiciler İçin Cazibe Merkezi Haline Getirme Projesi çalışmaları hakkında Yüklenici Firma Yetkilisi Burhan Büyük’ten bilgiler aldılar.

Büyük Havza OSB’nin altyapısını güçlendirmek amacı ile fosseptik çukuru, atık su arıtma tesisi ve çevre düzenleme işleri içeren proje çalışmalarında yüzde 60’a ulaştıklarını belirtti.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar Havza için hayati öneme sahip olan Havza OSB için çalışmalara ara verilmeden devam edildiğini değinerek; “Havza’da istihdam ve göç sorununu çözecek Havza OSB bizim için çok önemli. Havza’da OSB Alt Yapı Geliştirme ve Sanayiciler İçin Cazibe Merkezi Haline Getirme Projesinde amacımız çevreci bir OSB oluşturmak bunu yaparken de Havza OSB’yi yatırımcılar için cazibe merkezi haline getirmek. Projemizde yapılacak işlerin maliyeti 1 milyon 290 bin.” dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ise yapılacak olan altyapı güçlendirmesi ile Havza OSB’nin yatırımcılar için daha cazip bir hale geleceğini belirterek; “Organize Sanayi Bölgemizde yapılacak yatırımlar ile Havzamızda istihdam ve göç sorunu kalmayacak. Bunun için elimizden gelen tüm gayreti göstermekteyiz. Bize bu çalışmalarımızda destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İYİ Parti Havza İlçe Başkanı Abdullah Baş oldu
İYİ Parti Havza İlçe Başkanı Abdullah Baş oldu
Havza'da İki Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı
Havza'da İki Otomobil Çarpıştı: 6 Yaralı