Havza Eğitim Bir Sen İlçe Temsilciliği İstişare Toplantısı

Havza Eğitim Bir Sen İlçe Temsilciliği geniş katılımlı istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Havza Eğitim Bir Sen İlçe Temsilciliği İstişare Toplantısı

Havza Eğitim Bir Sen İlçe Temsilciliği geniş katılımlı istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Makbule Yusuf Ölçer YİBO çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen toplantıda yenilen yemeğin ardından bir konuşma yapan Eğitim Bir-Sen Havza Temsilcisi Numan Kurt Eğitim Bir Sen’in Havza’daki üye sayısının 300’ü aştığını belirterek; “Sayımız her geçen gün artmakta fakat bayan üye sayımız oldukça az. Sendikamıza bayanların üye olması konusunda bundan sonraki süreçte hassasiyet göstermeliyiz.” Dedi.

Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Samsun 1 nolu Şube Başkanı Nejdet Güneysu ise yapmış olduğu konuşmada Memur Sen’in çalışmaları hakkında bilgiler vererek; “Memur Sen olarak sadece ülke genelinde değil yurt dışında da sizleri temsil etmekte. Örneğin Arakan’da bir şifahanemiz oradaki kardeşlerimize hizmet etmekte. Bunun için yüreğimizi birletirleştirelim. Memur Sen olarak hedefimiz Öncü Medeniyet Güçlü Sendika, Büyük Türkiye, Hedef 1 Milyon Üye. Bu hedefe ulaşmak için çalışmalarımızı artırmalıyız. Bayan arkadaşlarımız eğitim camiasının yüzde 54’ünü oluşturmakta. Sizlerin sendikal çalışmalarımıza çok büyük katkıları olacaktır. Sendikamızın hedefine ulaşması için Mayıs Ayına kadar en az yüzde 20 büyüme sağlamamız lazım.” Dedi.

Konuşmaların ardından Şeyhler Köyü İlkokulunda öğretmenlik yapan ve bu yıl Ankara’da  gerçekleştirilen 24 kasım kutlamaları için, Samsun’u temsilen seçilen yılın öğretmenlerinden biri olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın programına katışan Hacı Aydın’ a başarılarından ötürü Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam tarafından plaket verildi.

Daha sonra ise Havza Eğitim Bir Sen Havza temsilciliğine ilk beş üyesine Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Samsun 1 nolu Şube Başkanı Nejdet Güneysu ve davetlilerce rozet takıldı.

Ayrıca toplantıda sendikanın kazanımları ve hedefleri ile ilgili video gösterimi yapıldı.

İstişare toplantısına Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Havza Ak Parti İlçe Başkanı Mahmut Karahan, Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Samsun 1 nolu Şube Başkanı Nejdet Güneysu, Başkan Yardımcıları Mustafa Çelebi, Behzat Kahveci Erhan Akdeniz, Hacı Murat Tozlu, devetliler ve sendika üyeleri katıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
Galericiler Mesleki Yeterlilik Sınavına Girdi
MHP Kongresinde Anlamlı Çelenkler
MHP Kongresinde Anlamlı Çelenkler