Havza TSO Meslek Komiteleri Toplandı

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meslek Komiteleri toplantısı gerçekleştirdi.

Havza TSO Meslek Komiteleri Toplandı

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meslek Komiteleri toplantısı gerçekleştirdi.

Havza TSO toplantı salonunda Havza TSO Meclis Başkanı Mustafa Başaran’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya Havza TSO Başkanı Erkan Acar ve 9 meslek komitesinin başkanı katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Havza TSO Başkanı Erkan Acar düzenlenen bu tür toplantıların odaya güç katığına değinerek; “Ticaret ve Sanayi Odası olarak hem ilçemiz hem de üyelerimizin yararına olan tüm faaliyetlerde bulunmaya, çözüm odaklı çalışmaya devam ediyoruz. Her türlü fikre projeye açığız, yeter ki sizlerden talep gelsin. Meslek Komitesi toplantılarına önem veriyoruz. Sektörlerimizdeki sorunları dile getirerek ortak akıl birliği yaparak ancak bu şekilde çözüme ulaşabileceğimize inanıyorum.” Dedi.

Havza TSO Meclis Başkanı Mustafa Başaran ise birlikte hareket etmenin önemine değinerek; “Biz birlikte olduğumuz sürece başaramayacağımız iş, çözemeyeceğimiz sorun olmaz. Bu toplantılar ile sektörel sorunların tespiti ve bu sorunların çözüm yolları ile ilgili görüş alışverişi yaprak ortak bir yol haritası çıkarmayı hedeflemekteyiz. “ dedi.

Konuşmaların ardandan Havza TSO Başkanı erkan Acar tarafından meslek komitelerinin başkanlarına Havza TSO’nın çalışmaları, Havza Organize Sanayi Bölgesinde yapılan çalışmalar ve İstihdam seferberliği konusunda bilgiler aktarıldı.

İstihdam seferberliği ile ilgili olarak bilgiler aktaran Acar seferberlik kapsamında işverene ücret desteği, sgk primi ve vergi desteği, kısa çalışma ödeneği, asgari ücret desteği, düzenli ödemeye düzenli destek, kalkınmaya ilave destek, önce işbaşı eğitim sonra istihdam desteği, ihtiyaca uygun nitelikli işgücü eğitimine tam destek gibi uygulanan teşvikler hakkında bilgiler verdi.

Toplantıda, meslek komitesi üyelerinin görüş ve önerilerini dile getirmesinin ardından sektörlere ait durum değerlendirmesi yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza'da Öğrencilere Motivasyon Konulu Semineri
Havza'da Öğrencilere Motivasyon Konulu Semineri
Amasya Şeker Ödemeleri 24 Şubat’ta Yapacak
Amasya Şeker Ödemeleri 24 Şubat’ta Yapacak