Havza’da Zeka Oyunları Yarışması Sona Erdi

Atatürk ve Silah Arkadaşlarının Samsun ve Havza´ya gelişinin 100.yılı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 100.Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen zeka oyunları yarışması sona erdi.

Havza’da Zeka Oyunları Yarışması Sona Erdi

Atatürk ve Silah Arkadaşlarının Samsun ve Havza´ya gelişinin 100.yılı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 100.Yıl etkinlikleri kapsamında  düzenlenen zeka oyunları yarışması sona erdi.

Makbule Yusuf Ölçer Yatılı Bölge Ortaokulu spor salonunda düzenlenen yarışmalar lise, ortaokul ve ilkokul kategorilerinde gerçekleştirildi.

Çok sayıda öğrencinin katıldığı zeka oyunları yarışması 3 gün sürdü. Yarışmaların son gününde Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cafer Uzun yarışmanın yapıldığı salonu ziyaret ederek öğrenciler ile sohbet ettiler.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz düzenlenen etkinlikte amacın sadece yarış olmadığını belirterek; “Atatürk ve Silah Arkadaşlarının Samsun ve Havza´ya gelişinin 100.yılı nedeniyle düzenlenen etkinlik ile öğrencilerimizi hem ders stresinden bir uzaklaştırmak hem de sosyal anlamda gelişimlerini sağlamak. Katılımcı tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” Dedi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hüsamettin Elmas ise düzenlenen etkinliğe katılan ve katkı veren herkese teşekkür etti.

Yarışmaya katılan öğrenciler Hedef 5 Oyunu, Mangala, Koridor, Dokuztaş ve Pentago oyunlarında yarıştılar. 

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamı Metin Yılmaz, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cafer Uzun, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hüsamettin Elmas ve Şevket Sezer tarafından verildi.

Ayrıca Atatürk ve Silah Arkadaşlarının Samsun ve Havza´ya gelişinin 100.yılı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 100.Yıl etkinlikleri kapsamında Havza Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ve Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile koşu düzenledi.

350 genç sporcunun yarıştığı yıldız kızlar bin 500 metre, yıldız erkekler 2 bin metre, küçük kızlar bin ve küçük erkekler bin 500 metrede ter döktüler.

Havza Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun ise 100. Yıl etkinlikleri kapsamında birçok etkinliğin yapılacağına dikkat çekerek; “Bu sayede öğrencilerimiz spora yönlendirmekteyiz.” Dedi.

SONUÇLAR İLKOKUL HEDEF 5 OYUNU 1-Merkez İlkokulu 2-İstiklal İlkokulu 3-100.Yıl İlkokulu MANGALA 1-100.Yıl İlkokulu 2-Merkez İlkokulu 3-Karşıyaka İlkokulu

ORTAOKUL MANGALA OYUNU 1-Havza İmam Hatip Ortaokulu 2-Belalan Ortaokulu 3-Vakıfbank Atatürk Ortaokulu

KORİDOR OYUNU 1-Havza İmam Hatip Ortaokulu 2-Vakıfbank Atatürk Ortaokulu 3-25 Mayıs Ortaokulu

ORTAÖĞRETİM DOKUZTAŞ OYUNU 1-Havza Anadolu İmam Hatip Lisesi 2-Şehit Besim Kazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3-25 Mayıs Anadolu Lisesi

PENTAGO OYUNU 1-Havza Anadolu İmam Hatip Lisesi 2-Şehit Besim Kazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3-25 Mayıs Anadolu Lisesi   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kaymakam Yılmaz Ve Başkan Özdemir’den Şehit Ailelerine Ziyaret
Kaymakam Yılmaz Ve Başkan Özdemir’den Şehit Ailelerine Ziyaret
Havza Eski Başkanlardan 25 Mayıs Mesajları- Video Haber
Havza Eski Başkanlardan 25 Mayıs Mesajları- Video Haber