Omurilik Felçli Huzurevi Sakini Aza Oldu

Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi sakini omurilik felçlisi engelli 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde aldığı 299 oy olarak ihtiyar heyeti azası oldu.

Omurilik Felçli Huzurevi Sakini Aza Oldu

Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi sakini omurilik felçlisi engelli 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde aldığı 299 oy olarak ihtiyar heyeti azası oldu.

Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi sakini omurilik felçlisi Murat Kırkıl 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Sondaj Mahallesi Muhtar Adayı Mahmut Bayraktar’ın ihtiyar heyetinde aza adayı oldu.

Seçimler sonrası mahallede kullanılan 600 oydan 299’unu alarak ihtiyar heyeti azası olmayı başardı.

Aslen Manisa Soma’lı olan ve 18 yıldır Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon merkezinde kaldığını ifade eden Murat Kırkıl; “Omurilik felçlisiyim.  Adaylığım bana sürpriz oldu. Mahmut kardeşimiz, muhtarımız bana adaylık teklifi ile bizde hayatta varız diyerek, gurur duydum ve aday oldum. Mahallemizin ve Huzurevimizde kalan hastalarımızın sevgileri ile böyle bir başarıya ulaştık.” Dedi.

Kırkıl amacının Huzurevi sakinlerinin sesi olmak olduğunu belirterek; “ Onlara destek olmak için bu yola çıktım.  Sağ olsunlar mahallemizden de sevenlerimiz varmış. Onlarında dertlerine derman olmak için çalışacağım. Huzurevinde kalan kardeşlerim de bana çok güvendiler ve destek verdiler sağ olsunlar.” Dedi.

Sondaj Mahallesi Muhtarı Mahmut Bayraktar ise toplumda engelliler adına bir farkındalık oluşturmak adına Murat Kırkıl’ı ihtiyar heyetine aldıklarını belirterek; “ Engelli kardeşlerimizi engellemek değil, engellilerimizin yanında olmak için mahallemizde bulunan Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezinde bir ağabeyimizi listemize almak istedik. Bizi kırmayan Murat Kırkıl ağabeyimizde listemizde aday olmayı kabul etti. Burada kalan engellilerimizin sıkıntılarını ve dertlerini bizlere iletmeleri için bizlere rahat şekilde iletmeleri için böyle bir adım attık. Bu teklifimizi geri çevirmeyen Murat ağabeyimize teşekkür ederim. Halkımızın teveccühü ile listemize girmeye hak kazandı.” Dedi.

Kırkıl’a başarılar dileyen Mahalle Muhtarı Bayraktar; “Yanımızda engelli bir ağabeyimizin bulunmasından gurur duyuyorum.  Allah bütün engellilerimizi ikinci planda değil, bizim ile birlikte daim eylesin.” Dedi.

Huzurevi sakinleri ile tek tek sohbet eden ve onların sıkıntılarını dinleyen İhtiyar Heyeti Azası Kırkıl aynı zamanda mahallesindeki sorunları Muhtar Mahmut Bayraktar’a ileterek ilettiği konularında takipçisi oluyor

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜPER AMATÖR LİGİ İLK MAÇ BUGÜN
SÜPER AMATÖR LİGİ İLK MAÇ BUGÜN
Milli Basketçimiz İlk Resmi Maçına Çıktı
Milli Basketçimiz İlk Resmi Maçına Çıktı