Havza Yüzde 55.88 ile Sebahattin Özdemir Dedi

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Oldu. Mehtap Demiralp Yeşilbaş ise %28.83 ile 7 bin 512 oy ile ikinci. Bağımsız aday Mahmut Karahan %8.90 ile 2 bin 319 oy aldı.

Havza Yüzde 55.88 ile Sebahattin Özdemir Dedi

Havza’da  31 Mart Seçimleri tamamlandı, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Oldu.

31 Mart Pazar günü Havza’da gerçekleşen Yerel İdareler Seçimlerinde Havzalılar sandık başına gittiler. Havza Belediye Seçimlerine 5 parti ve 2 bağımsız aday’a oy kullanıldı. Yapılan oylamalar sonucu resmi olmayan rakamlara göre Cumhur İttifakı adayı Sebahattin Özdemir %55.88 ile 14 bin 562 oyla Havza Belediye Başkanı Oldu.

Millet İttifakının adayı Mehtap Demiralp Yeşilbaş ise %28.83 ile 7 bin 512 oy ile ikinci. Bağımsız aday Mahmut Karahan %8.90 ile 2 bin 319 oy aldı.

Havza Belediye Başkanlığı seçimlerinde adaylar ve aldıkları oylar şu şekilde gerçekleşti.

Dördüncü Mustafa Turan 677 oy, beşinci Saadet Partisi Şenol Tunçay 517 oy, altıncı Demokrat Parti Turgay Saat 359 oy ve DSP Temel Teme 114 oy aldılar.

Belediye Meclis Üyeliği seçimlerinde ise CHP Belediye Meclis üyesi sayısını 1 arttırdı.

Cumhur İttifakı ve Ak Parti’den 12 Meclis üyesi CHP’nin ise 3 Meclis üyesi Belediye Meclisine Girmeye hak kazandı. Belediye Meclis üyeliğinde sırlama şu şekilde oldu. Murat Sarp Ak Parti (Kontenjan), Ekrem Gümüşçü Ak Parti(Kontenjan), Ertan Özkan Ak Parti, Bülent Şahin Ak Parti, Azem Sözen CHP, Hayrettin Şahin Ak Parti, Mehmet Gür Ak Parti, Recep Akça Ak Parti, Naci Karaoğlan CHP, Sema Köse Ak Parti, Ahmet Altınkaynak Ak Parti, Kazım Yıldız Ak Parti, Nurşen Güvendi CHP, Mahmut Gümüştekin Ak Parti ve Ahmet Rafet Ergin Ak Parti’den olmak üzere seçildiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ulaştırma Bakanı Turhan, OSB Yolunu İnceledi
Ulaştırma Bakanı Turhan, OSB Yolunu İnceledi
Havza Müftülüğünden Koronavirüs Açıklaması
Havza Müftülüğünden Koronavirüs Açıklaması