Şehit’in Adı Okul Salonuna Verildi

Afrin'de şehit düşen Göksu Şafak Şahin'in adı Ilıca Ortaokulunda çok amaçlı salona verildi.

Şehit’in Adı Okul Salonuna Verildi

Afrin'de şehit düşen Göksu Şafak Şahin'in adı Ilıca Ortaokulunda çok amaçlı salona verildi.

Ilıca Ortaokulunda 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğin sonunda Afrin şehidi Göksu Şafak Şahin'in adını verilen Ilıca Ortaokulunda çok amaçlı salonun açılışı gerçekleştirildi.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve okunan Kuran’ı Kerim tilavetinin ardından başlayan programda öğrenciler çeşitli gösteriler sergiledi.

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Fikret Yavuz daha önceden Afrin şehidi Göksu Şafak Şahin'in Tunceli 4. Komando Tugayındaki silah arkadaşları tarafından okula 200 adet kitabın gönderildiğini ve kitapların öğrenciler dağıtıldığını belirtti.

Programda konuşan Havza Kaymakamı Metin Yılmaz şehitlerin hakkının hiçbir zaman ödenemeyeceğini belirterek; “Bu ülke’de rengini şehitlerin kanından alan bayrağımızın altına yaşamanın bedeli her zaman ağır olmuştur. Dün’de bu millet düşman, haine nasıl geçit vermemiş ise bu günde geçit vermedi ve vermeyecek. Tüm şehitlerimizi rahmet ve saygı ile yad ediyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardından Havza Kaymakamı Metin Yılmaz şehidin eşi Kadirye Şahin ve Annesi Reyhan Şahin’e şehide ahşap üzerine yakma tekniği ile yapılan şehidin portesini hediye ederken Garnizon Komutanı Yüzbaşı Bahadır Çay tarafından da bayrak hediye edildi.

Şehidin eşi Kadirye Şahin ise eşinin adının salona verilmesinde dolayı gurur duyduğunu belirterek; “Kaymakamımız, okul müdürümüz ve tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Şehit eşi olmak benim için en büyük gurur.” Dedi.

Daha sonra Şehidin annesi Reyhan, eşi Kadriye, kızı Reyhan Öykü, Akrabası Cesur Şahin ve protokol üyeleri tarafından Afrin’de şehit düşen Göksu Şafak Şahin'in adı taşıyan çok amaçlı salonun açılışı gerçekleştirildi.

Şehidin kızı Reyhan Öykü ise okul öğrencilerinin ilgi odağı oldu.

Programa Kaymakam Yılmaz’ın yanı sıra, şehidin ailesi, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Bahadır Çay, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Madeni İşler Odası Başkanı ve şehidin yakını Cesur Şahin ile davetliler katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Memleketinde Gençler Gurbete Çıkmasın Diye Fabrika Kuruyor
Memleketinde Gençler Gurbete Çıkmasın Diye Fabrika Kuruyor
Samsunspor’un 55. Yaşında Havza’da Meşaleli Kutlama- Video Haber
Samsunspor’un 55. Yaşında Havza’da Meşaleli Kutlama- Video Haber