Havza’nın Tek Kadın Muhtar Adayı Oldu

31 Mart Yerel Seçimlerinde Samsunun Havza ilçesinde tek kadın muhtar adayı oldu.

Havza’nın Tek Kadın Muhtar Adayı Oldu

31 Mart Yerel Seçimlerinde Samsunun Havza ilçesinde tek kadın muhtar adayı oldu.

Kuruluş tarihi çok eskilere dayanan ve milli mücadelenin ilk kıvılcımın çakıldığı ilçe olan Havza’da mevcut muhtarın yeniden aday olmadığı Karşıyaka Mahallesinde Sevil Çelik mahallesine muhtar olabilmek için 3 erkek rakibine karşı aday oldu.

İlçe merkezinde eşi ile esnaflık yapan Muhtar Adayı Sevil Çelik seçildiği zaman tek işinin muhtarlık olacağını belirterek seçmenlerden oy istiyor. Seçim çalışmalarında kendi kullandığı minibüs ile yürüten Çelik’in en büyük destekçileri ise ailesi.

Özellikle mahallede ikamet eden bayanların büyük desteğini aldığını ifade eden Çelik bir bayan olmanın avantajı ile her kapıya rahtlık ile gidiyor, projelerini anlatıyor ve oy istiyor.

Muhtar Adayı Sevil Çelik evli, iki çocuk annesi olduğunu ve eşi ile esnaflık yaptığını belirterek; “Muhtarlık işini çok önemsiyorum. Tek işim muhtarlık olacak Allahın izni ile. Şaka ve iddia ile yaklaşık bir buçuk yıl önce aday olmaya karar verdim. Bir hizmet yüzden iddialaşma üzerine ben daha iyisin yaparım diyerek aday oldum. Kadınlara hizmet için aday oldum. Bu mahallede doğdum, büyüdüm, evlendim. Mahalleye ve mahallenin tüm sorunlarına hakimim.” Dedi.

Seçim aracını kendinin kullandığını ifade eden Çelik ailesinin en büyük destekçisi olduğunu ifade ederek; “Mahalle sakinlerimizde bize büyük bir destek veriyor. Mahallem için çok güzel projelerimiz var.” Dedi.

Mahalle çocukları tarafından da çok sevilen Çelik seçildiği takdirde çocukları içinde çalışacağını belirterek; “Çocuklarımızın oyun oynayabileceği güzel bir park, kadınlarımızın da semaver çaylarını içecekleri, evlerinde hazırladıklarını yiyebilecekleri bir park düşüncemiz var. Kadınlarımızın sosyal hayatlarını daha fazla olmasını istiyoruz.” Dedi.

Mahallede 835 seçmenin bulunduğunu ve güzel tepkiler aldığını belirten Çelik; “ Gittiğim her yerde çok güzel bir şekilde karşılanıyoruz. İnşallah sandıkta da seviliriz. Kadınlarımız erkeklere oranla bizler daha fazla destekliyor. ‘bizim yapamadığımız sen yap, bizim içimizde kalanı sen sürüdür’ diyerek kadınlar desteklerini belirtiyor.  Erkeklerin büyük bir kısmı da destek veriyor. 3 erkek aday karşı tek bayan aday benim. İnşallah ilçede bir ilki başaracağım. Ayrıca iki bayan aza adayımız var.” Dedi.

Mahalle sakinlerinden Süheyla Ceylan ise bir dayanın aday olmasından mutlu olduğunu belirterek; “Tüm isteklerimizi rahatlık ile iletebiliriz.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza TSO’dan Üyelerine 15000 Maske
Havza TSO’dan Üyelerine 15000 Maske
Havza Belediye Atölyesi, Üretime Başladı
Havza Belediye Atölyesi, Üretime Başladı