Havza OSB’den SILVERLİNE Firmasına Ziyaret

İlçemiz Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza TSO Başkanı Erkan Acar, komşu İlçemiz olan Merzifon OSB 'de SILVERLİNE Firmasına ziyarette bulunarak Firma Sahibi Hüseyin Alış’dan bilgiler aldılar.

Havza OSB’den SILVERLİNE Firmasına Ziyaret

İlçemiz Kaymakamı Metin Yılmaz,  Havza TSO Başkanı Erkan Acar, komşu İlçemiz olan Merzifon OSB 'de SILVERLİNE Firmasına ziyarette bulunarak Firma Sahibi Hüseyin Alış’dan bilgiler aldılar.

Türkiye'de 2018 yılında 29 milyon "kurutma, çamaşır ve bulaşık makinesi, buzdolabı, derin dondurucu ve fırın"dan oluşan ana beyaz eşya ürünü üretildiğini kaydeden Alış ; ”Ar-Ge araştırmalarında ülkemizde ilk  4 içindeyiz. Firmamız bölge kapsamında 1500 kişiyi istihdam etmekte olup sektörde öncülerdeniz bölgemizin ve ülkemizin ekonomisine doğrudan vurgu yapmaktayız. 80 milyon liralık Ar-Ge çalışmamızı geçenlerde hayata geçirdik. Bu anlamda Avrupa'daki diğer rakip ülkelerden ilerideyiz. Beyaz eşya sektöründe dünyada önemli bir konumdayız. Bu konumda olmamız sektörün iç piyasasının güçlü olması ve rekabetçi bir ihracat konumu olmasıyla ortaya çıktı. Avrupa pazarının beyaz eşya ihtiyacının önemli miktarı Türkiye'den karşılanıyor beyaz eşya ihracatının en fazla sırasıyla İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya'ya yapmaktayız” dedi.

Odamız Başkanı ACAR ;  “Havza  Ana sanayiciler ve yan sanayiciler üretim fırsatlarını değerlendirebilir. Havza OSB'ye de yatırımcıların geldiğini sektörde Havza OSB'nin de önemli katkılarının olacağına inanıyoruz. İşci alımlarında Odamıza İş başvuruları bulunmaktadır sizden firmanıza işçi alımlarında bizim bölgemizden de alınmasını istiyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜPER AMATÖR LİGİ İLK MAÇ BUGÜN
SÜPER AMATÖR LİGİ İLK MAÇ BUGÜN
Milli Basketçimiz İlk Resmi Maçına Çıktı
Milli Basketçimiz İlk Resmi Maçına Çıktı