MHP Eski Kadın Kolları Başkanından Açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi Havza İlçe teşkilatında uzun süre kadın kolları başkanlığını yürüten Fatma Çon açıklamada bulundu.

MHP Eski Kadın Kolları Başkanından Açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi Havza İlçe teşkilatında uzun süre kadın kolları başkanlığını yürüten Fatma Çon açıklamada bulundu.

Fatma Çon, MHP’nin geçmişte olduğu gibi 15 Temmuz olaylarında da ilkeli duruşu ve milliyetçi ülkücü kişiler tarafından ülkenin bekası için mücadele ettiklerini belirterek; “Beka problemi varsa her bir milliyetçi vücudunu taşın altına koymaktan vazgeçmez. Fakat Samsun’da ve Havza’da bu beka problemi nedir ki, binlerce şehit vermiş bir parti 1999’dan sonra yeniden yükselişe geçmiş, Havza Ölçeğinde Tuncer Keskin açık ara başkan olması düşünülürken, Samsun’da iki küçük ilçe bırakılmıştır.  12 Eylül öncesi ailemden Bayram Çon ve Bekir Çon’u şehit verdik, bombalı saldırı sonrası yattığı yerden bir ülkücü ölür bir ülkücü gelir diyen Bekir Çon, ölürken kazanmaya çalışırken, yaşayanlar altın tepside sunarak kaybetmelerine kabullenemiyorum. Bu partiyi Devlet Bahçeli kurmadı, onun için MHP’den de vazgeçecek değiliz. Davaya gönül vermiş benim gibi arkadaşlarımın ortak düşüncesi MHP’nin güçlü olduğu yerlerde belediyelerin bizlere verilmesiydi. İki küçük ilçeyi kabullenmek, bunca zamandır her defasında ülkesi ve milleti için zorlukların içine giren Milliyetçilerin hakketmediği bir durumdur. Erhan Usta’nın haklı ve bizleri savunucu söylemleri söylemesi sonucu partiden uzaklaştırılması, Tuncer Keskin’in her kesimden destek aldığı kesin başkan olacağı düşünülürken, Milliyetçi Harekete gönül vermiş olan insanlara umut ışığı olmuşken aday gösterilmemesi partimizi zedelemektedir. Böyle bir şeye müsaade etmemiz mümkün değildir. İttifak ve iş birliği güçlü adayın güçlü olduğu yerde desteklenmesi ile olur. Bu ülkede beka problemi güneydoğu anadoluda vardır. Samsun’un Havza ilçesinde ne tür bir beka sorunu olabilir ki. Liderler yanıtılmış ittifakın başarılı olmaması için çalışıldığı kanaatindeyim. Millete rağmen ittifak olmaz, halka inilmeli ve güçlü aday ile yola devam edilmelidir. Baskıcı ve diretmeci bir şekilde gösterilen adaylar başarılı olamayacakları gibi ittifakı da zedeleyeceklerdir. İttifakın başarılı olması için öncelikle büyük şehir olmak üzere yerelde başkan adaylarının yeniden belirlenmesi gerekmektedir.  İttifakın başarılı olmasını istemeyenlerin oyununa gelinmemelidir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Karaaslan Ziyaretlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor
Karaaslan Ziyaretlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor
6 İlçede Aranan Hırsızları Havza Emniyeti Yakaladı
6 İlçede Aranan Hırsızları Havza Emniyeti Yakaladı