Erhan Usta, Herhangi Bir Partiye Geçmedi

MHP'den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta'dan Samsun Büyükşehir adaylığı için flaş açıklama geldi.

Erhan Usta, Herhangi Bir Partiye Geçmedi

MHP'den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta'dan Samsun Büyükşehir adaylığı için flaş açıklama geldi. Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta Edinilen bilgilere göre herhangi bir partiye geçmedi.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)'nin Cumhur İttifakına zarar verecek açıklamalar yaptığı gerekçesi ile partiden ihraç ettiği Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun Büyükşehir adaylığı ile ilgili, "Teklifleri değerlendiriyorum" dedi.

Samsun Milletvekili Erhan Usta, Hürriyet Gazetesinden İsmail Saymaz'a yaptığı açıklamada, İYİ Parti dahil çok sayıda çevrenin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması için kendisine teklif getirdiğini söyledi.

MHP’den ihraç edilen Samsun milletvekili Erhan Usta, Hürriyet Gazetesinden Saymaz'a yaptığı açıklamada ihraç edilmesi ile ilgili karar için ise “Bunu hak etmedim. Ülkücülerin hukukunu korumaya çalıştım” diyerek şu açıklamaları yaptı.

"EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) meselesini Devlet Bey’e danışmadım. Fakat bizim seçim beyannamemizde ifade ettiğimiz bir konudur. Üç sloganımızdan birisiydi. İlkeli siyasetten bahsediyorsak böyle olması kaçınılmazdı. İYİ Parti’nin önergesine destek verdiğimiz için oldu sanki. 29 Aralık’ta AKP İl Başkanı Hakan Karaduman, TV programında bizi küçümseyen ifadeler kullandı. 31’inde beyanat verdim. Kırgın olmamak mümkün mü?” 

Öte yandan Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre, Erhan  Usta, İYİ Parti de dahil, çok sayıda çevrenin, Samsun büyükşehir belediye başkan adayı olması yönünde teklif getirdiğini de belirterek, “O talebe kayıtsız kalamam. Teklifleri değerlendiriyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
OKA’dan Havza’da 2019 Mali Destek Programları Tanıtımı
OKA’dan Havza’da 2019 Mali Destek Programları Tanıtımı
Mehmet Taşan ve Meydin Taşdemir’den Ziyaretler
Mehmet Taşan ve Meydin Taşdemir’den Ziyaretler