Havza OSB’de 3. Yer Teslimi Yapıldı

Havza Organize Sanayi Bölgesinde üçüncü yer tahsisi atılan imzalar ile yapıldı.

Havza OSB’de 3. Yer Teslimi Yapıldı

Havza Organize Sanayi Bölgesinde üçüncü yer tahsisi atılan imzalar ile yapıldı.

               Yer tahsisi atılan imzalar ile 5 milyon lira değerinde bir yatırım yapacak olan Havzalı işadamlarına yapıldı.

               Havza Ticaret ve Sanayi Odasında (TSO) Havza TSO Başkanı Erkan Acar ve Durşam Makine sahipleri Ergin Gümüşcü ve Ümit Demirci arasında atılan karşılıklı imzalar ile 7 bin metrekarelik arsa tahsisi firmaya yapıldı.

               Atılan imzalar sonrası konuşan Havza TSO Başkanı Erkan Acar Havzalı bir yatırımcıların Havza OSB’ye yatırım yapmalarının önemli olduğuna vurgu yaparak; “Öncelikli hedefimiz hızlı şekilde Havza OSB'nin tam anlamı ile faaliyete geçmesi ve ekonomiye güç verirken, istihdama katkı sağlaması. OSB'de Havzalı yatırımcılarımızın olması bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Havzalı yatırımcıların burada yatırım yapması ve buranın gelişmesine katkı sağlamaları bizler adına çok önemli.” Dedi.

               Acar Havza OSB’de ilk fabrikanın da inşasına kısa süre sonra yapılacağına değindi.

               Gemi makineleri yedek parçası imalatı fabrikası kuracaklarını söyleyen işadamı Ergin Gümüşçü, 70 kişiyi istihdam edeceklerini kaydetti.

               İşadamı Ergin Gümüşçü memleketine yatırım yapmanın kendisi için onur verici olduğunu belirterek; "Burada gemi makineleri yedek parçası imalatı yapacak bir fabrika kuracağız. 5 milyon liralık bir yatırım yapmayı planlamaktayız. 2 yıl içerisinde üretime geçecek olan fabrikamızda Havzalı kardeşlerimize istihdam sağlayacağız. Bir Havzalı olarak, Havzalı diğer işadamlarımızı memleketlerine yatırıma davet ediyorum. Başka Havza yok, bizler memleketimize sahip çıkmak zorundayız” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÜPER AMATÖR LİGİ İLK MAÇ BUGÜN
SÜPER AMATÖR LİGİ İLK MAÇ BUGÜN
Milli Basketçimiz İlk Resmi Maçına Çıktı
Milli Basketçimiz İlk Resmi Maçına Çıktı