Havza Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplandı

Havza Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti toplantısı Samsun Valisi Osman Kaymak’ın başkanlığında Havza’da yapıldı.

Havza Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplandı

Havza Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti toplantısı Samsun Valisi Osman Kaymak’ın başkanlığında Havza’da yapıldı.

Toplantı öncesi Havza’da kar manzarasında fotoğraf çektiren Samsun Valisi Osman Kaymak kış mevsimin kendine has güzellikleri olduğunu belirterek; “inşallah kazasız belasız bir kış mevsimi geçiririz. “ dedi.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen Havza Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti toplantısına Vali Osman Kaymak'ın başkanlığında, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar ve müteşebbis heyeti üyelerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Havza OSB Müteşebbis Heyet Başkanı ve Vali Osman Kaymak Havza OSB’nin bölge adına önemli olduğuna vurgu yaparak; “Havza OSB bizim için önemli. Özellikle iç bölgede istihdam ve istihdama bağlı göçün önüne geçilmesi adına Havza OSB’de yatırımların hayata geçmesi için çalışmalarımıza ara vermeden devam etmekteyiz. Havza OSB’de arsa tahsislerinin başlamasının ardından yer tahsisi yapılması bizler adına sevindirici.” Dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ise Havza OSB’de devam eden altyapı güçlendirme çalışmaları hakkında bilgiler vererek; “Havza OSB’de ilk yatırımcımız fabrikası kurmak için inşa çalışmalarına başladı.  İnşallah Havza OSB bölgenin hem ekonomik hem de istihdam anlamında merkezi haline gelecek.” Dedi.

Konuşmaların ardından Havza OSB arsa tahsis teşvikleri, yatırımlara devlet yardımları, Havza OSB’nin genel avantajları, arsa tahsisi yapılan firmalar hakkında bilgiler ve 2019 yılı bütçesinden oluşan gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Toplantı sonrası Havza OSB yönetimi tarafından Müteşebbis Heyeti için tirit programı düzenlendi.

Tirit programına katılan Samsun Valisi Osman Tarihi Osmanlı Sofrasında, Samsun yöresinin geleneksel misafir ağırlama yemeği meşhur kaz Tiridi yedi.

Burada işletmeci Hüseyin Turgut’tan tirit yapımı ile ilgili bilgiler alan Vali Kaymak tiridin insanları bir araya getirmek adına bir bahane olduğunu belirterek; “ İç bölgemiz bunun bahanesini tirit ile bulmuş. Havza’da bu işi iyi yapan ilçelerimizin başında. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.” Dedi.

Tirit ile ilgili bilgiler veren Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise tiridin bölge kültüründe sadece yemek olarak yer almadığını belirterek; “Dedelerimiz, babalarımız uzun kış aylarında bir araya gelir, tirit yaparak sorunlarını konuşur, sohbet ederlermiş. Şimdi ise dostluk bahanesi. Tirit Havza ile bütünleşti. Havza'nın tanıtımı için çalışıyoruz ve çalışacağız." diye konuştu.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ise katılımcılara teşekkür ederek, “Tirit tanıtımlar sayesinde ülke genelinde tanınır bir ürün haline geldi. Havza olarak tiride bağlı bir ekonomi gelişmekte. Kaz yetiştiriciliği, işlemesi ve ilçe ekonomisinde yer alması için çalışmalara başladık” dedi.

Programa Vali Kaymakamı yanı sıra Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatma Dursun Atalay ve Müteşebbis Heyet Üyeleri katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İlçemiz Öğretmenlerinden Ayhan Erkılıc Kansere Yenik Düştü
İlçemiz Öğretmenlerinden Ayhan Erkılıc Kansere Yenik Düştü
Havza’da 6 Bin 413 Öğrenci Ders Başı Yaptı
Havza’da 6 Bin 413 Öğrenci Ders Başı Yaptı