Havza’da Şiir Dinletisi Programı Düzenlendi

Havza Kaymakamlığının öncülüğünde Havza Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde İlk defa ilçemizde ‘’Şiirin Sesi,Ruhun Nefesi’’ isimli şiir dinletisi programı gerçekleştirildi.

Havza’da Şiir Dinletisi Programı Düzenlendi

Havza Kaymakamlığının öncülüğünde Havza  Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde İlk defa ilçemizde ‘’Şiirin Sesi,Ruhun Nefesi’’ isimli şiir dinletisi programı gerçekleştirildi.

               Programa İlçe Kaymakamımız Metin Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, İlçe Müftüsü İlyas Akyazı, Kurum amirleri, STK’lar ve vatandaşlar katıldılar.

Çalıştırıcılığını Osman Çetin’in üstlendiği şiir dinletisi ekibi tanınmış şairlerimizin şiirlerini seslendirdiler. Eğlence programlarının haricinde Havza Belediyesi Kültür Merkezinde İlçemizde Halka açık olarak ilk defa gerçekleştirilen Şiir Dinletisi programına katılım oldukça yüksekti. Havzalıların, Havza Meslek Yüksek Okulu Öğrencilerinin programa göstermiş olduğu ilgi takdire şayandı.

Sunuculuğunu Havza Meslek Yüksek Okulu Öğrencilerinden Seda Nur Bulutun yaptığı Programda Deniz Arın Arıkan ‘’Öğretmenim’’ Kübra Erdoğan ‘’Yaş35’’ Orhan Efe ‘’Firar Geceleri’’ ve ‘’Sen Vakti’’ Dilara Bolat ‘’Sol yanım acıyor Anne’’ ve ‘’Bayrak’’ Betül Pehlivaner’’Gözlerin İstanbul Oluyor Birden’’Kübra Nur Boşnak’’Ben Sana Mecburum’’, Tuğçe Akgül ‘’Mihriban’’ ve ‘’Tahir İle Zühre’’Seda Nur Bulut ‘’Ümmüzer’’Mehmet Meral ‘’Zindandan Mehmet’e Mektup’’Hüseyin Akçay’’Gülnare’’Osman Çetin’’Agora Meyhanesi’’ ve ‘’Sakarya’’ isimli şiirleri seslendirdiler.

Saz, Gitar, Nefesli ve Bendir enstrümanları ile gerçekleştirilen programda ekranda her şiir için hazırlanmış sine vizyon sunumu ile enstrümanların ve şiirleri seslendirenlerin uyumları dikkati çekti.

Programda son şiir olan Sakarya şiirinden sonra kısa bir konuşma yapan Osman Çetin: “Provalarımız esnasında kimiz zaman hasta kimi zaman soğuklarda kimi zaman sınavlarda büyük bir özveri ile çalışmalara katılan sizlere ve bizlere bu güzel şiir dinletisini sunan ekibimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ayrıca bizlerden desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamımız sayın Metin Yılmaz’a, Milli Eğitim Müdürümüz sayın Uğur Sağlam’a, Halk Eğitimi Müdürümüz sayın M. Akif Bilen’e şükranlarımı sunuyorum. İlçemizde ilk defa halka açık olarak gerçekleştirdiğimiz şiir programını bundan sonraki zamanlarda farklı konseptlerde gerçekleştirmek ümidi ile hepinize hayırlı geceler dilerim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
100. Yılda Yüz Öğrencimizle Samsun’dan Kurtuluş Yoluna Proje Gezisi
100. Yılda Yüz Öğrencimizle Samsun’dan Kurtuluş Yoluna Proje Gezisi
450 Yıllık Gelenek Samut Dede Hıdırellez Şenliği
450 Yıllık Gelenek Samut Dede Hıdırellez Şenliği