Varank'tan Havza'ya Teşvik Talebi Geçmedi

OSBÜK Zirvesi'nde yöneticilerin taleplerini dinleyen Sanayi Bakanı Varank, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz'in teşvik istemine "Sistemi bozamayız'' diyerek, geri çevirdi

Varank'tan Havza'ya Teşvik Talebi Geçmedi

OSBÜK Zirvesi'nde yöneticilerin taleplerini dinleyen Sanayi Bakanı Varank, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz'in teşvik istemine "Sistemi bozamayız'' diyerek, geri çevirdi. Yatırım için kamu arsası isteyen işadamı Cemal Yeşilyurt'a ise, "Ne kadar araziye ihtiyacın var, inceleyelim" dedi

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu (OSBÜK) toplantısı için Samsun'a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Havza OSB için teşvik isteyen Havza Belediye Başkanı Murat İkiz'e, "Bölgesel teşvik uygulaması yok'' diyerek, talebini geri çevirdi.

BAŞKAN İKİZ TEŞVİK İSTEDİ

Toplantının basına kapalı olarak yapılan ikinci bölümündeki oturumunda OSB yöneticilerinin yanı sıra işadamlarının taleplerini de dinleyen Bakan Varank, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz'in, Havza'ya çok yakın olan Merzifon'daki gibi Havza'nın da teşvik kapsamına alınmasına dair talebini, "Bölgesel teşvik uygulamıyoruz. Sistem çok güzel bir şekilde işliyor. Sistemi bozmamız durumunda bunun altından kalkamayız'' diyerek, geri çevirdi.

YEŞİLYURT ARSA SÖZÜ İSTEDİ VARANK 'İNCELEYELİM' DEDİ

Yeşilyurt Grup Onursal Başkanı işadamı Cemal Yeşilyurt ise, Tekkeköy'den Çarşamba'ya kadar uzanan sahil kesiminde tarım yapılmayan kamu arazilerinin bulunduğunu belirterek, Bakan Varank'tan kamu arazilerinin kendilerine tahsis edilmesi halinde yatırım yapacaklarını belirterek, ''Bir iş adamı olarak yarımlarımı büyümek ve daha fazla insan çalıştırmak için araziye ihtiyacım var. Arazi bulamadığım için yatırım yaptığım şimdiki alanda sıkışıp kaldım. Buradan Samsun'da tarım yapılmayan kamu arazilerinin bize tahsis edilmesi için söz vermenizi bekliyorum'' dedi.

Cemal Yeşilyurt'a, ''Senin ne kadar araziye ihtiyacın var?'' diye soran Sanayi Bakanı Varank, konuyu inceleyeceklerini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinde Yeni Başkan Ramazan Gündüz
Havza Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinde Yeni Başkan Ramazan Gündüz
Havza’da Traktör Devrildi 3 Yaralı
Havza’da Traktör Devrildi 3 Yaralı