Havza 25 Mayıs Gazetesi 13 Yaşında

05 Aralık 2006 yılında İlçemizde kurulan ve 12 senedir aralıksız yayın hayatına devam eden Havza 25 Mayıs Gazetesi 13. Yayın yılını kutladı.

Havza 25 Mayıs Gazetesi 13 Yaşında

05 Aralık 2006 yılında İlçemizde kurulan ve 12 senedir aralıksız yayın hayatına devam eden Havza 25 Mayıs Gazetesi 13. Yayın yılını kutladı.

İlçemizde 13 yayın yılını dolduran Havza 25 Mayıs Gazetesi yayınını aralıksız sürdürüyor. 2006 yılında yayın hayatına başlayan gazetemiz, Havzanın dünyaya açılan penceresi olarak ilçede yaşanan olay ve gelişmeleri basılı medya üzerinde olduğu gibi www.havza25mayis.net internet haber portalından da yayınlayarak geniş kitleleri haberdar ediyor.

Gazetemizde yapılan pastalı kutlamaya Havza Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Faruk Çörekçioğlu, 25 Mayıs Mahallesi muhtarı Cevdet Sözen, gazetemiz çalışanları katıldılar.

Kesilen pasta sonrası iyi niyet temennilerinde bulunan Ömer Faruk Çörekçioğlu; “Çıktığını bu yolda daha nice senelerde yayın hayatınıza devam etmenizi temenni ederim” dedi.

Gazetemiz muhabiri Ahmet Çiftçi; “2006 yılından bu zamana kadar ilçemizde gazetemizi aralıksız çıkartmanın gururunu yaşıyoruz. Yeni yaşımızın ve yeni yayın yılımızın gazetemiz çalışanları ve tüm Havza halkına hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” dedi.

 Gazetemiz Kurucusu ve Sahibi Fahri Çiftçi; “05 Aralık 2006 Tarihinde başlamış olduğumuz yayın hayatımızda 12 yılı tamamladık ve 13 yıldan gün aldık. Hiçbir grup ve kuruluştan destek almayarak ilkelerinden taviz vermedik ve ilkemizi hep devam ettirdik. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada ilçemizde kimseyi üzmeden kırmadan tarafsız bir şekilde yayın hayatımıza devam edeceğiz. Havza’ya ve Havzalılara hizmet için çalışmaya gayretinde olacağız. İlçede gerek dijital ortamda gerekse yazılı ve baskılı yayın olarak gazetecilik hayatımıza devam ediyoruz, bizimle bu mesleği yürüten ve Havza’da muhabirlikte uğraşan arkadaşlarımıza da teşekkür ederim. Hep beraber gerek ilçemizde gerekse ilçemiz dışında olan gurbetçilerimize ilçemizde olan gelişme ve haberleri gazetemiz ve internet sitemiz aracılığıyla duyurmaya devam edeceğiz.  13 yıl önce kurulan gazetemizin gerçek sahibini halkın kendisi olarak görüyoruz. İlkeli, seviyeli yayın anlayışıyla hep fark yaratan gazetemiz, Havza'nın aydınlık geleceği olacaktır. Yılmadan yorulmadan alanında uzmanlaşmış ekibiyle yerel hayata yeni soluk katmaya devam edecektir. Denetleyici, gözetleyici ve halkın adına sorgulayıcı görevini aksatmadan yerine getireceğimize kimsenin şüphesi olmasın. Tüm emeği geçen çalışanlarımız, kurum amirlerimiz ve Havza halkına teşekkür eder saygılar sunarım” dedi.

Kaymakam Yılmaz’dan Ziyaret

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, gazetemi ziyaret etti.

Havza’nın dünü, bugünü ve yarını konularının konuşulduğu sohbette, Basının daima yol gösterici ve ilçenin eksikliklerini yetkililere duyuran bir vasıta olduğunu kaydeden Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, “İlçenin adını dışarıya duyurmakta olan 25 Mayıs gazetesine teşekkür ediyorum. Basın bizlere yapıcı olarak hatırlatmalar yapmaktadır. Bizler de o konuların üzerine yapıcı olarak gidermeye çalışırız, ilçenin tarihini araştırmak isteyenlerin en önce başvurduğu gazeteler ve arşivleridir. Gerçekten güzel bir ekip ve bu ekibin uyumlu çalışmaları sonucu başarılı bir medya gücü. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, yayın hayatınızda başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’den ziyaret

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz gazetemizin Kuruluş yıldönümü nedeniyle ziyaret düzenledi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve Havza Belediyesi Meclis üyesi ve gazetemiz yazarı Hayrettn Şahin ile gazetemizi ziyaret ederek iyi niyet temennilerinde bulundular.

Başkan İkiz; “Gazetecilik mesleği, oldukça zor ve özveri isteyen bir meslek, sizler ilimizde ve ilçemizde bu işe gönül vermiş ve bu işin gerekliliklerini son derece dikkatle yerine getiren basın mensuplarısınız. Haberlerinizi oldukça yakından takip ediyorum. Yazdığınız haberler ile yeri geldiğinde biz siyasetçileri, nerede bir eksiklik ve yanlışlık varsa o tarafa doğru yönlendiriyor, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet etmede bizlere yol gösteriyorsunuz.tüm çalışanlarınıza yeni yaşınızın hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” dedi.

            Fahri Çiftçi, “Gazetemizin kuruluş amacına uygun olarak yayın hayatımızı sürdürmeye gayret sarf ediyoruz. Tarafsızlık çizgisini en iyi şekilde bu zamanlara kadar sürdürerek yayın hayatımıza devam ediyoruz. İlçemizin her sorununu yansıtarak, bu sorunların giderilmesi ile ilgili bir aracı kurum gibi hizmetimizi sürdürmek ve bu sorunların çözümlenmesini görmek bizi son derece mutlu ediyor” ifadelerini kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
OKA’dan Havza’da 2019 Mali Destek Programları Tanıtımı
OKA’dan Havza’da 2019 Mali Destek Programları Tanıtımı
Mehmet Taşan ve Meydin Taşdemir’den Ziyaretler
Mehmet Taşan ve Meydin Taşdemir’den Ziyaretler