İl Milli Eğitim Müdürü Havza’da Öğrenciler İle Kitap Okudu

Bir dizi incelemede bulunmak üzere Havza’ya gelen Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen "Samsun İçin Okuma Vakti" projesi kapsamında öğrenciler ile birlikte kitap okudu.

İl Milli Eğitim Müdürü Havza’da Öğrenciler İle Kitap Okudu

Bir dizi incelemede bulunmak üzere Havza’ya gelen Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen "Samsun İçin Okuma Vakti" projesi kapsamında öğrenciler ile birlikte kitap okudu.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen Havza’da ilk olarak Havza Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen "Samsun İçin Okuma Vakti" projesi kapsamında yürütülen etkinliğe katıldı.

Esen burada yaptığı konuşmada yürütülen "Samsun İçin Okuma Vakti" projesinin yaklaşık bir yıldır uygulandığını ifade ederek; “Havza bu konuda gerçekten başarılı ve toplumun her kesimini harekete geçiren bir ilçemiz. Bunu yakında takip ediyoruz. Bizde sizlere bu çalışmalarınızda destek olmak için bu gün buradayız. Projemize destek veren başta Kaymakamımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Biz bu proje ile amacımız her evde nasıl kahvaltı saati varsa, nasıl yemek saati varsa aynı şekilde okuma saati edindirme alışkanlığı kazandırmak.” Dedi.

Konuşmanın sonunda Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Değer’e kitap hediye etti.

Daha sonra Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, protokol üyeleri, veliler ve öğrenciler hep birlikte kitap okudular.

Esen daha sonra Havza’da okullarda uygulanan Mesleki Eğitim Beceri Testi (MEBET) hakkında bilgiler aldı.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz MEBET’in geçen yıl Havza’da yaklaşık 600 öğrenciye uygulandığını ve başarılı sonuçlar alındığını belirterek; “ Kimi insan sayısalda, kimi insan sözelde, kimi ise mekanikte iyidir. Bunun erken yaşta belirlenmesi ve ona göre mesleki yönlendirme yapılması çok önemli. Bu şekilde hem eğitim, hem de mesleki anlamda kalite artacaktır. Yapılacak doğru yönlendirmeler ile gençlerimiz becerileri doğrultusunda ilerleme imkanı bulacaklardır. Bu anlamda önemli bir uygulama. Şuan bu test Ankara dışında Trabzon, Bolu ve Havza’da uygulanmakta.” Dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam ise, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak amaçlarının çocuklarımızın mesleki becerilerini tespit edip ona göre öğrencilerimizin eğitimine yön vermek olduğunu belirterek; “Hem akademik hem de mesleki eğitimde kaliteyi arttırarak öğrencilerimize onların becerilerine yönelik daha kaliteli bir eğitim vermeyi hedefliyoruz. Yapılan uygulamalarda öğrenci ailelerimizin de öğrencilerini becerilerine göre doğru mesleki eğitimlere yönlendirmesi konusunda yardımcı olunuyor. Mesleki beceri testleri ile yüzde yüze yakın bir doğrulukta öğrencilerimizi mesleki becerilerine yönlendirerek ülkemize faydalı, mesleki ve akademik eğitimini tamamlamış ve en önemlisi yapabileceği işi en iyi şekilde yapan insanlar yetiştirmek hedefindeyiz.” Dedi.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen MEBET ile ilgili uygulayıcı öğretmenlerden bilgiler alarak öğrencilerin doğru yönlendirilmesinin mesleki ve akademik açıdan önemli olduğunu belirterek; “Havza şuan birçok yerden bir adım önde. Sizleri örnek olacak bu çalışmanızdan dolayı kutluyorum. Bu testin İl genelinde yapılabilmesinin için gereken çalışmalara bir an evvel başlayacağız.” Dedi.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Yıldırım daha sonra inşası devam eden 25 Mayıs Ortaokulu inşaat şantiyesini ziyaret ederek incelemelerde bulundular.

Esen binanın yeni yönetmeliklere göre yapıldığına değinerek; “Bina tamamlandığında öğrencilerimiz daha güvenli, kaliteli ve modern bir ortamda eğitim imkanı bulacaklar.” diye konuştu.

Kaymakam Yılmaz, Esen ve beraberindekiler son olarak kız öğrenci yurdunu ziyaret ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç'den Uyarı
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç'den Uyarı
Havza'da TMO Buğday Alımına Devam Ediyor
Havza'da TMO Buğday Alımına Devam Ediyor