Cumhuriyetimizin 95 Yılı Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyet'in ilanının 95.yıl dönümü Havza'da düzenlenen törenle kutlandı.

Cumhuriyetimizin 95 Yılı Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyet'in ilanının 95.yıl dönümü Havza'da düzenlenen törenle kutlandı.

Kutlama programı kapsamında ilk olarak Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ile birlikte kaymakamlıkta tebrikleri kabul etti. Buradaki törene Havza Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Bahadır Çay, protokol üyeleri ve gaziler katıldı.

Hükümet Konağı'ndaki tebrik kabulünün ardından Kaymakam Yılmazı ve beraberindekiler, ilçe stadında düzenlenen tören programına geçtiler. Tören, Kaymakam Yılmaz il Belediye Başkanı İkiz’in halkın bayramını kutlaması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Kaymakam Yılmaz konuşmasında Havzanın Cumhuriyet Bayramındaki önemine değinerek " Üzerinde bulunduğumuz topraklar atalarımız tarafından ödenen çok ağır bedeller ile bize emanet edilmiştir. Bunun için bizlere ve gelecek nesillere önemli görevler düşmekte.  Bunlardan en önemli ülkemizin birlik ve bütünlüğünü savunmak ve onu iç ve dış tehditlere Cumhuriyetimiz kuruldu kurulalı yaşan terör olayları ve özellikle 15 Temmuz Darbe girişimi göstermektedir ki 95 yıl önce kazanılan milli mücadele halen devam etmektedir. İçerde ve dışarıda halen bilir birliğimiz bozmak, Cumhuriyetimizi yıkmak ve vatanımızı parçalamak isteyen düşmanlarımız bulunmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki Türkiye Cumhuriyeti büyüktür ve güçlüdür. Millet ve devletimiz tarih boyunca pek çok badireler geçirmiş ve  bunların hepsinde anlının akı ile başı dik şekilde çıkmıştır. Unutamayalım ki bizlerin gideceği ve sığınacağı hiçbir yer yoktur. Sevgili öğrencilerimiz yarının büyükleri olan yarının cumhuriyetimizin bekçileri olacaksınız. Ülkenin geleceği, milletin istikbali sizlersiniz. Bu bilinçle kendinizi şahsiyetli, ahlaklı, bilimi özümsemiş, karakterli  ve milli bilince sahip bireyler olarak kendiniz yetiştirmeniz gerekmektedir. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz rahmetle, gazilerimiz de minnetle anmaktayız. Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun" dedi.

Konuşmaların ardından tören, okunan şiirlerle devam etti. Programının son bölümünde, ilçede düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Belediye Başkanı Murat İkiz ve protokol üyelerince ödülleri verildi.

Tören, tören geçidi ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç'den Uyarı
Havza Ziraat Odası Başkanı Genç'den Uyarı
Havza'da TMO Buğday Alımına Devam Ediyor
Havza'da TMO Buğday Alımına Devam Ediyor