MHP Seçim Startını Verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Havza İlçe Başkanlığı 31 Mart Seçimleri için startını verdi.

MHP Seçim Startını Verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Havza İlçe Başkanlığı 31 Mart Seçimleri için startını verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Havza İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Samsun İl Başkanlığı tarafından düzenlenen il yöneticileri ve ilçe başkanları genişletilmiş bilgilendirme ve istişare toplantısında sonrası yerel seçim startı verdiklerini bildirdiler.

MHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım yerelde en güçlü ve çalışkan bir adayla seçimlere katılacaklarını belirterek; “ Eylül ayı içerisinde yapılan toplantı sonrası ilçemizde seçim startını verdik. Adaylık başvuruları alınmaya başladı, 1999 yılında dönemin şartlarına göre bu ilçemize birçok yenilik kazandıran MHP’li bir belediyecilik anlayışı için, aday başvuru ve belirleme süreci başladı. Havza’ya yeni bir soluk kazandırmak gayesindeyiz. Aday belirleme süreciyle ilgili olarak Genel Başkanımız Devlet Bahçeli kriterleri açıkladı. Yüz Kızartıcı olmayan, Bölgesinde itibarlı ve güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alınmış kişiler arasından Belediye Başkanlığı ve Meclis üyeliklerine seçilecekler. İlçe teşkilatları olarak ilimizde ittifak olmayacakmış gibi çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Ülkemizde 24 Haziran seçimlerinde yaşanan bir ittifak durumu olmuştur. Şimdiler de ise bu ittifakın yerelde yapılacağına dair çalışmalar ve görüşmeler yapılmaktadır. Bu görüşmeler genel merkezler ve parti genel başkanları nezdinde yapılan görüşmelerdir. Amacımız başta daha önce MHP’nin yönettiği belediyeleri geri almak ile birlikte Samsun’da ki tüm belediyeleri kazanmaktır. Önümüzde ki günlerde çalışmalarımız gittikçe daha da hızlanacak ve zaman zaman kamuoyumuz ise basın yoluyla bilgilendirilecektir” dedi.

Genel Merkez tarafından belediye başkanı ve meclis üyeliğine aday olacakla için, partiye ve teşkilata FETÖ ve benzeri unsurların sızmaması için güvenlik soruşturması yapılacağını belirten Yıldırım; “ İl Başkanlığımız koordinesinde isimler Genel Merkeze bildirilecek olup, olumlu sonuç verilmesi halinde belirlenen aday ile Havza ve Havzalılara en iyi hizmeti vereceğiz. 1999 yılında Havza’da yapılan hizmetler ortadır. Çevre ilçelerimizde görev yapan veya yapmış MHP’li belediyelerin hizmetlerine bakıldığında iktidar partisine bağlı olmadan da daha güzel işler yapılacağı ortadadır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
100. Yılda Yüz Öğrencimizle Samsun’dan Kurtuluş Yoluna Proje Gezisi
100. Yılda Yüz Öğrencimizle Samsun’dan Kurtuluş Yoluna Proje Gezisi
450 Yıllık Gelenek Samut Dede Hıdırellez Şenliği
450 Yıllık Gelenek Samut Dede Hıdırellez Şenliği