Havza OSB’de İkinci Yer Tahsisi Yapıldı

İlçemizde bir süre önce altyapı çalışmaları tamamlanan Havza Organize Sanayi Bölgesinde 10 Milyon Euro’luk yatırım için ilk imzalar atıldı.

Havza OSB’de İkinci Yer Tahsisi Yapıldı

İlçemizde bir süre önce altyapı çalışmaları tamamlanan Havza Organize Sanayi Bölgesinde 10 Milyon Euro’luk yatırım için ilk imzalar atıldı. Bir sene sonra faaliyete geçecek olan firma Türkiye’de ilk çöp yakarak üretim yapan tesisleri üreten firma olacak.

Havza Ticaret ve Sanayi Odasında yer tahsisi protokol imza törende konuşan Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, “Böylesi büyük bir yatırıma imza atan arkadaşlarımızı kutluyorum” dedi.

Kaymakam Yılmaz Havza OSB’nin Havza için önemli olduğunu belirterek; “Bizler gelecek yatırımcılarımıza her türlü kolaylığı göstermekteyiz. Derdimiz Havza ve Havza’da ki istihdam ve buna bağlı göçü durdurmak. Bu anlamda yapılacak olan bu yatırım bizler için çok önemli. Önümüzdeki yıl faaliyete geçecek olan firma inşallah kişi istihdam edecek” dedi.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ise yapılacak yatırımın Havza’ya ve Samsun’a katma değer sağlayacağını belirterek; “14 dekarlık bir tahsis daha yapmaktayız. Firma 100 kişi istihdam edecek. Bunun ile birlikte yan sektörlerde de hareket olacak. İnşallah Havza’yı çok daha güzel günler beklemekte. Bunu hep birlikte başaracağız. Havza olarak bizler her zaman yatırımcılara destek olduk ve olmaya devam edeceğiz. OSB’ye yatırımcı bulmak önemli. Bizim derdimiz üretim yapacak yatırımcıları Havza’ya kazandırmak. Ülkemizin geçirmiş olduğu bu zor günlerde yaklaşık 73 milyon liralık bir yatırımı ilçemize gelmesinden ötürü mutluyum. Arkadaşlarımıza ülke ekonomisine vermiş oldukları desteklerden ve Havzamıza yapmış oldukları yatırımların için teşekkür ediyorum. Yapılacak olan yatırım Havzamıza, Samsunumuza ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Havza’da OSB yatırım yapacak olan Eurocast Döküm A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Bakır firmanın Alman ortaklı bir firma olduğunu ve çelik döküm üzerine faaliyet gösterdiğini belirterek; “Firmamız Havza OSB’de 10 milyon Euro’luk bir yatırım yapacak. İnşallah bir daha ki yıl üretime geçmiş olacağız.  Firmamız 100 kişi istihdam edecek ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek. Amacımız Havza OSB’de kısa sürede çöp yakarak üretim yapan tesisleri üretimini gerçekleştirmek. Bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza TSO Başkanı Erkan Acar, TSO Başkan Yardımcısı Recep Teber ve Eurocast Döküm A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Bakır tarafından yer tahsis protokolü imzalandı.

İmza törenine Kaymakam Yılmaz, Havza TSO Başkanı Acar’ın yanı sıra Eurocast Döküm A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Bakır, Satış Müdürü Gökmen Levent, İdari İşler Sorumlusu İnan Uzun, Havza TSO yönetim ve meclis üyeleri ile AK Parti Havza İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir ile MHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
100. Yılda Yüz Öğrencimizle Samsun’dan Kurtuluş Yoluna Proje Gezisi
100. Yılda Yüz Öğrencimizle Samsun’dan Kurtuluş Yoluna Proje Gezisi
450 Yıllık Gelenek Samut Dede Hıdırellez Şenliği
450 Yıllık Gelenek Samut Dede Hıdırellez Şenliği