Un Fiyatlarında Son Durum

20 Yıldır Türkiye ve Dünyanın bir çok yerlerine ithalat ve ihracat alanında hizmet veren 20 çalışanı ile istihdam sağlayarak ilçemizde hizmetlerine devam eden Ayanoğlu Un Fabrika İşletme Sahibi Yahya Ayan ve Arif Ayan kardeşler

Un Fiyatlarında Son Durum

20 Yıldır Türkiye ve Dünyanın bir çok yerlerine ithalat ve ihracat alanında hizmet veren 20 çalışanı ile istihdam sağlayarak ilçemizde hizmetlerine devam eden Ayanoğlu Un Fabrika İşletme Sahibi Yahya Ayan ve Arif Ayan kardeşler tüm gıda sektörü ürünlerinde olduğu gibi un sektöründe Ekmeklik pastalık ve böreklik unlarında da bir artış yaşandığına dikkat çekti.

Hammadde olan buğdayın karaborsacılık yapanların elinde olması piyasalarda dövizdeki artış ve faiz artırım ile beraber esnafın zorda olduğunu  söyleyen Ayan Kardeşler; “Öz sermayesi güçlü olan firmalar küçük firmaları ezmeye çalışmaktadır sezon da depolarını doldurup sonrasında tüm esnaftan yüksek fiyata mal talebinde bulunup fiyatları her geçen gün artırmaktadır amaç çiftçiye kazandırmak değil ellerindeki ürünlerin değerini artırmak ve piyasaları karıştırmaktır . Bu  nedenle Un fiyatlar anormal bir şekilde değişiklik göstermektedir evet yurt genelinde hasat, bazı bölgeler haricinde aşırı yağışların ürün kalitesinin bozulduğu doğrudur Un fiyatları 50 kg  un 85 tl den başlayıp 110tl ye kadar satışa sunulmaktadır kalitesine göre fiyat vardır . Devlet yetkililerin stokçulara karaborsacılara dur demesi gerekmektedir. Bankaların faizleri düşürmesi gerekir eğer önlem alınmazsa un fiyatları ilerleyen zamanda daha da yükselir Esnaf zor duruma düşer tüketici etkilenir” dediler.

İHRACAT ZORLAŞTI

Ayan Oğlu Un Yahya Ayan; “Un İhracatı getirilen vergilerle zorlaştırıldı önceki yıllarda İhracatı bitirip ithalatı sonra yapılıyordu şu an tam tersi Önce ithalat sonra ihracat ve yeni ihracat yapacak olanlara 100 de 120 gümrük teminatı gerekiyor bu da yanlış sadece büyük firmaların önü açılıyor” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinde Yeni Başkan Ramazan Gündüz
Havza Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinde Yeni Başkan Ramazan Gündüz
Havza’da Traktör Devrildi 3 Yaralı
Havza’da Traktör Devrildi 3 Yaralı