Havza OSB’ye OKA’dan Hibe Desteği

Havza Organize Sanayi Bölgesine 721 bin 275 lira hibe desteği alındı.

Havza OSB’ye OKA’dan Hibe Desteği

Havza Organize Sanayi Bölgesine 721 bin 275 lira hibe desteği alındı.

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkan ve Havza Organize Sanayi Bölgesi(OSB) Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Erkan Acar Orta Karadeniz Kalkınma Ajansından (OKA) sağlanan 721 bin 275 lira tutarında hibe desteği ile altyapı güçlendirme çalışmaları yapılacağını bildirdi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar yapmış olduğu açıklamada alt yapı çalışmaları tamamlanarak arsa tahsislerine başlanan Havza OSB’nin alt yapısını güçlendirmek için hazırlanan “Havza OSB Alt Yapı Geliştirme Ve Sanayiciler İçin Cazibe Merkezi Haline Getirme Projesi”nin OKA’dan hibe desteği almaya hak kazandığını belirterek; “Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2018 Yılı OSB’lerde Temel Üretim Altyapısının İyileştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında hazırladığımız Havza’da OSB Alt Yapı Geliştirme ve Sanayiciler İçin Cazibe Merkezi Haline Getirme Projesi 721 bin 275 lira tutarında hibe desteği aldı. Şimdi projemizi hayata geçirmek için Havza OSB’ye foseptik çukuru, atık su arıtma tesisi ve çevre düzenleme işleri için yapım ihalesine çıkacağız” dedi.

Acar ihalenin 17 Ekim tarihinde, saat 11:00’de ve Havza TSO’da yapılacağını belirterek; “ Amacımız yatırımcılar ulaşım yollarına yakınlığı ile ve içinden geçen demiryolu ile cazip imkanlar sunan organize sanayi bölgemizi geliştirmek için hazırladığımız Havza’da OSB Alt Yapı Geliştirme ve Sanayiciler İçin Cazibe Merkezi Haline Getirme Projesi ile alt yapımızı güçlendirerek rekabet ve yatırım gücünün artırılması” dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar Havza için hayati öneme sahip olan Havza OSB için çalışmalara ara verilmeden devam edildiğini değinerek; “Havza’da istihdam ve göç sorununu çözecek Havza OSB bizim için çok önemli. Bu önemin farkında olarak çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. OSB’de ilk yer tahsisi yapıldı, inşallah burada açılacak fabrikalar bölgemize ekonomik anlamda büyük katkılar sağlayacak. Bu çalışmalarımızda bizlere destek olan ve emek veren herkese teşekkür ediyorum”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
100. Yılda Yüz Öğrencimizle Samsun’dan Kurtuluş Yoluna Proje Gezisi
100. Yılda Yüz Öğrencimizle Samsun’dan Kurtuluş Yoluna Proje Gezisi
450 Yıllık Gelenek Samut Dede Hıdırellez Şenliği
450 Yıllık Gelenek Samut Dede Hıdırellez Şenliği