Havza'da İlköğretim Haftası Kutlandı

100. Yıl İlkokulu tarafından okul bahçesinde düzenlenen programa Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek,

Havza'da İlköğretim Haftası Kutlandı

100. Yıl İlkokulu tarafından okul bahçesinde düzenlenen programa Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek,  Havza Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Bahadır Çay, Havza İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alpaslan Bostancı, Havza İlçe Emniyet Müdür Vekili İsmail Kahyaoğlu, Gaziler ve protokol üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende, açılış konuşması yapan Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, yeni eğitim öğretim yılın tüm meslektaşlarına ve öğrencilere hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, “Bulunduğumuz coğrafyada öğrenmek bir ihtiyaç değil zorunluluk. Genç arkadaşlarımızdan isteğimiz kendilerine sunulan eğitimi almaları ve ülkemizin geleceğini oluşturmalarıdır. Çocuklarımız bizlere emanettir ve onların en iyi şekilde yetişmesi için fedakârca çalışacağız.  Eğitim tek tarafı bir olay değil, ailelerimizin de eğitim sürecinde bizlere destek olması çok önemli. Yaşadığımız coğrafya ve zamanda ülkemizin geleceği için başta biz öğretmenler geleceğimiz için çok çalışmalıyız. Değerler eğitimi ve bilimsel araştırmalara açık yeni müfredat değişikliği ile öğrencilerimiz daha iyi eğitim alacaklar " dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan Hacivat Karagöz, halk oyunları, oratoryo gösteriler sunuldu, şiirler okundu.

Program 4. Sınıf öğrencileri tarafından okula yeni başlayan 1. Sınıf öğrencilerine çiçek vermesi ve Havza Kaymakamı Metin Yılmaz’ın ders zilini çalması ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinde Yeni Başkan Ramazan Gündüz
Havza Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifinde Yeni Başkan Ramazan Gündüz
Havza’da Traktör Devrildi 3 Yaralı
Havza’da Traktör Devrildi 3 Yaralı