ESENYURT HAVZALILAR DERNEĞİNDEN MUHTEŞEM FESTİVAL

Aslançayır Mahallesi Yaylasında Esenyurt Havzalılar Derneği ve Havza Belediyesinin katkıları ile düzenlen Sılayı Rahim Festivaline yoğun katılım sağlandı.

ESENYURT HAVZALILAR DERNEĞİNDEN MUHTEŞEM FESTİVAL

Esenyurt Havzalılar Derneği başkanı Muharrem Kurtça ve onursal başkan Ramazan Çelik ve yönetim kurulu tarafından büyük Havzalılar buluşması adı altında Bayramın ikinci günü Ilıca Mahallesinde kahvaltı, Mahalle imamı Hami Atıcı ve diğer hocalar tarafından mevlit okundu, akşam Mahalle meydanında eğlence programı düzenlendi. Bayramın üçüncü günü ise Aslançayır Yaylasında düzenlenen sılayı rahim festivaline binlerce kişi katıldı.

Aslançayır Mahallesi Yaylasında Esenyurt Havzalılar Derneği ve Havza Belediyesinin katkıları ile düzenlen Sılayı Rahim Festivaline yoğun katılım sağlandı.

Kahvaltı ve Festival Programlarına MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, CHP Milletvekili Kemal Zeybek, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Ak Parti ilçe Bşk. Sebahattin Özdemir, MHP ilçe Bşk. Uğur Yıldırım, CHP ilçe Bşk. Ertaş Çoban, Eski Belediye Bşk. Tuncer Keskin, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar, Havza Dernekler Federasyonu Başkanı Enver Şahin Havza Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Fikret Bıyık, İstanbul Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı Bahri Gökmen, Havza Güreş Ağası Bayram Dağlı, Esenyurt Bld. Bşk. Yrd. Eren Kaya, Salıpazarı Der.Bşk. Mustafa Tarım, Esenyurt Ak Parti Bşk.Yrd. Murat Gelen, Havza Mahalle Muhtarları, sivil toplum kuruluşu dernek başkanları ve birçok hemşeri derneği temsilcileri ile gurbetteki binlerce Havzalı katıldı.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Esenyurt Havzalılar Derneği Başkanı Muharrem Kurtça, dernek tarafından bu yıl ilk kez düzenlendikleri kahvaltı ve festival etkinliğine yoğun katılım olduğunu belirterek; “Bundan 5-6 yıl önce İstanbul’da Havzanın ismi bilinmiyordu. Şimdi ise gerek ilçemizde gerek ise İstanbul’da çeşitli dernekler tarafından düzenlenen, festival, şenlik ve piknikler ile adından söz ettiren bir ilçe olduk. Bizde dernek olarak birkaç yıldır böyle bir etkinlik için çalışmalarımızı devam ettirmekteydik. Bu yıl ilki düzenlediğimiz etkinliğimizde ilçemizin birlik ve beraberliğine katkı sunmayı amaçladık. Hazırlanan programımıza katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

Festival ve güreş ağası Altın Vadi Arsa Ofisi Sahibi Murat Şimşek amacının organizasyona katkı sağlamak olduğunu ifade ederek, “Amacımız bu güzel organizasyonların artarak devam etmesi.

Bir Havzalı olarak biz üzerimize düşeni yaptık. Sadece burada değil, hemşerilerimizin olduğu her yerde inşallah bizler de olacağız” diye konuştu.

Havza Dernekler Federasyonu Başkanı Enver Şahin ise festivallerin bir ilçenin tanıtımları için önemli bir araç olduğunu belirtti.

İstanbul Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı Bahri Gökmen’de oluşan birlik ve beraberlik ortamının daim olmasını diledi.

Son olarak konuşan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise tüm katılımcılara ve festival komitesine teşekkür ederek; “İlçemizde bu bayram 4 festival düzenlendi. Bizim temennimiz Havza Derneklerimizin çatı kuruluşu olan Havza Dernekler Federasyonu çatısı altında daha büyük ve kapsamlı bir festival düzenlemek. Bu festivaller gurbetteki vatandaşlarımızın Havza'ya gelmelerine vesile oldu. Sılayı Rahim bir ibadettir. İnşallah bu etkinliklerimiz devam eder. Herkesin bayramını kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Muharrem Kurtça festivale katkılarından ötürü Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Festival ve güreş ağası Altın Vadi Arsa Ofisi Sahibi Murat Şimşek ile sponsorlar Veli Kurt, Erkan Acar, Ilıca Tekstil, Sena Çeyiz Recep Erkök, Mustafa Tarım ve Hattuşaya plaket takdim etti.

Festival kapsamında hazırlan keşkek kazanı ise Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Muharrem Kurtça, Ramazan Çelik tarafından vatandaşlara dağıtıldı.

Katılımcılar Ilıca Mah. Düzenlenen programda ve festival kapsamında güreş, at yarışı, konser ve diğer etkinliklerde gönüllerince eğlendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Havza MTAL, Robot Yarışmasında
Havza MTAL, Robot Yarışmasında
U-12 KARMASI ANTALYA’YA UĞURLANDI
U-12 KARMASI ANTALYA’YA UĞURLANDI